Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichiáter vagy pszichológus?

Bodorio kérdése:

Pszichiáter vagy pszichológus?

Figyelt kérdés

Kedves "lelki betegek", lelkileg érzékenyek!


Miért van az, hogy rendszeresen összemossátok a pszichiÁTEREKET és a pszichoLOGUSOKAT?(Pl.Miert nem ír vissza a pszichológusom..."kezdetű kérdés+ a válaszok ezen a fórumon.)

Mi ebben olyan nehéz?

Az egyik REÁL, a másik HUMÁN szakma.!


Az első szakma lejáratja magát azáltal, hogy pl.kis gyerekeket mérgez függőséget okozó szerekkel ("ADHD") De egyébként az összes szeruk rendkívül veszélyes, ezért megkérdőjelezhető az a buzgalom, amellyel ezek szedését próbálják propagálni ezek az "orvosok"

Pl.: antidepresszáns,ami szuicid-kesztetes fokozó? Biztos, hogy ez jó?


Nagy hibát követ el az,aki annak a szakmának az egyik tagját,amelyik pl. brutális zárt osztályokat működtet, összekeveri a "kedves, megértő, bátorító" pszichoLOGUSSAL.(Bár ezek között is sok "hülye" van.)


Persze egy pszichiÁTER is tarthat (jó pénzért) pszichoterápiát,de sajnos az,aki ERKÖLCSILEG lejáratta magát(azzal hogy ennek a szakmának a része, részt vesz benne,a nevét adja hozzá), nagyon kérdéses szerintem,hogy tud-e az életben valóban jól használható, hiteles útmutatóval szolgálni, és pl.erkolcsi-szellemi táplálékot, példát is nyújtani a páciensenek.


Legalábbis én így gondolkozom...



2018. szept. 21. 20:35
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Tulajdonképpen mi itt a kérdés?

A pszichiátria nem fekete-fehér, szerintem gyökérség általánosítani, és ez alapján elítélni az összes pszichiátert.

2018. szept. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Miért marad ki mindig a pszichés gyógyító, a pszichoterapeuta?
2018. szept. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!