Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » El vagyok veszve, nem látok...

El vagyok veszve, nem látok kiutat. Hova tovább?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy 20 éves lány vagyok! Gyerekkorom óta problémás. Nagyon sok pszichiáternél/pszichológusnál jártam már. Aztán teltek az évek. 15 éves korom óta 0,5 mg-os Rivotrilt szedtem. Aztán most tavasszal volt egy pánikrohamom. Valószínűleg az váltotta ki hogy gondok voltak a kutyusaimmal, sok ember volt nálam, követtem el hibákat...Nagy volt a stressz szint. Aztán bekövetkezett az említett pánikroham. Ekkor éreztem úgy hogy tényleg ideje kezdenem valamit az életemmel. Elmentem pszichiáterhez aki felírt nekem 15mg-os Mirzatent. Egy ideig jól el voltam, tudtam végre aludni de most már az sem segített, így elmentem pszichológushoz. Elértem dolgokat nála, amit eddig nem. Ő kijelentette, hogy a tüneteim szomatikusak. Leragadtam kamaszként. Itthon élek, nem dolgozom, sulit otthagytam 9-be. Azt mondta vissza kell illeszkednem a társadalomba és koromnak megfelelően viselkedni/élni. Azt mondta nem lesz könnyű és rövid menet. 7. alkalom után elkezdtem megint szarul érezni magam. Felkerestem egy újabb pszichiátert, aki fél óra beszélgetés után kijelentette, hogy Borderline személyiségzavarban szenvedek. Persze nem tetszett ez a diagnózis, nem is értettem egyet vele, így elmentem másik pszichiáterhez, hisz előjöttek immáron agresszív kényszergondolatok is. Felírt egy gyógyszert aminek Serquel XR a neve. 5 napja szedem, és bár kevesebb kényszergondolattal küzdök már most, minden egyéb tünetem felerősödött. A szorongás, a stressz, pánik rohamok napi szinten. Már kín a létezés...Nagyon nehéz ezeket elviselni, nem tudok hogy védekezni ellenük. Nem érzem hogy haladnék bármerre is. Plusz rajtam van egyfajta nem is tudom...Szexuális fusztráltság is, avagy kényszer(bár kényszerből sosem feküdtem le senkivel vagy önkielégítettem volna). S tényleg ott vagyok már hogy megőrjít ez a mindenre érzékeny test. Hogy nem tudok 5 percig ülve maradni mert szétvet a feszültség,a fusztráltság stb. Könyörgöm adjon valaki valamilyen tanácsot! Mit tegyek? Hova kéne forduljak? Kihez? Mielőtt teljesen magába szippant ez az egész...

2018. szept. 15. 21:49
 1/7 anonim válasza:
0%
Neked akkor ezek szerint egyetlen pszichiáter és pszichológus sem tetszik. Mit vársz mit mondjunk ?
2018. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A pszichológusnak volt igaza, aki azt mondta, hogy regresszióban vagy.

Azon a vonalon menj tovább.

2018. szept. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ennél a gyógyszernél is előfordulhat hogy az első pár hétben bizonyos téren rosszabbodnak a mellékhatások. Lehetséges hogy ezért érzed most hogy felerősödtek az egyéb tüneteid.

Reméljük idővel jobb lesz!

Egyébként az egész betegséget fogd fel úgy hogy a tudatod csinálja Veled. Próbálj így ez alapján egy kicsit nagyobb távolságot felvenni - ne vedd olyan komolyan.

Most így sajnos mást nem nagyon tudok javasolni... Talán gyakorolhatnál meditációt is, hátha az idővel segítene (bár lehet rosszabb lenne ki tudja?).

Talán ha kimennél néha a szabadba az is jó ötlet lehet - kint a természet elég megnyugtató tud lenni néha...

2018. szept. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én nem tudtam, hogy mit kezdjek magammal, de tudtam, hogy valami nincs rendben, akkor felkerestem a SOTE pszichoterápiás osztályt. Rengeteget segítettek. Már többször voltam ott és mindig segítőkészek voltak. Csak ajánlani tudom.
2018. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
En is borderline, es mindenhonnan kikozositve. Mai napig kuzdok es suliba is jarok meg minden. Csaladom is gyulol csak mert szedem a gyogyszereket amiket felirtak. Nem konnyu, szerencsere kibirtam meg es nem oltem meg magam. Tarts ki es szedd ossze magad.
2018. szept. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
20%

Ezeket a történeteket olvasva én azért kicsit mindig dühös vagyok. Valakinek komolyan problémái vannak, itt meg sokan csinálják maguknak a problémát. Feltűnősködésből.


Mik a tüneteid? Mire szedsz 5 éve Rivotrilt? Minek szedsz gyógyszer, ha nem kezeled a betegséged?


Egy pánikrohamtól értékeled újra az életed? Valakiknek az egész napja pánik roham. Az élet merő stressz, egy pánik rohamtól nem leszel feltétlen beteg, persze kétségkívül rossz dolog.


A Mirzatent is szerotonin szintet állít, ami nem hamar áll be, így fura hogy egy ideig elvoltál, mert leginkább egy idő után lehetnél el tőle, bár ettől nem leszel el. Valószínűleg érvényesül nálad szépen a Placebo. Ő kijelentette, hogy a tüneteid szomatikusak? WÁóóó. A szomatikus azt jelenti, hogy testre vonatkozó, ergo kijelentette, hogy a testi tüneteit testi tünetek. Zseniális. Mármint nem az, hogy ő ezt megállapította, mert nyilván diagnosztizálnia kell, hanem, hogy te hogy fújod fel a semmit.


A következő pszichiáter mi alapján állította fel a borderline-t? Első körben maximum csak valószínűsítheti.


Én személy szerint egy sima szorongásra tippelnék. Először hagyd abba a probléma csinálást magadnak, gondolom nem érzed ettől jobban magad. Pszichiáterre sosem szabad ráhagyatkozni. Hagyd abba a sok hülye gyógyszert, elég a Mirzatent. Kezdj el gondolkodni azon, mit miért érzel, mi miatt vagy rosszul. Figyelj oda magadra értsd meg magad, beszélgess emberekkel. Válaszokat kell keresni. Attól jobban leszel, de nem varázsütésre és nem bogyóktól. Lehet néha nem alszol, lehet néha pánik rohamod van, te még messze vagy a krónikus állapottól, csak így doktor néninek nem kell veled foglalkoznia, benyugtatóz, úgyis megkapja a pénzt. Döntsd el, hogy kiakarsz-e ebből jönni, vagy inkább vergődsz. Ha pedig eldöntötted, küzdj. Senki nem fogja megcsinálni ezt helyetted.


Ha kérdésed van írj.

2018. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek néhány embert, akinek a Tündérhegy segített. Ott sok borderline-os van. Keress rá, nem veszthetsz semmit.Szakorvosi, vagy háziorvosi beutaló kell.
2018. okt. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!