Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a bűntudat?

Milyen érzés a bűntudat?

Figyelt kérdés
Húsz éves vagyok, de soha életemben nem bántam meg még semmit, soha nem éreztem még lelkiismeret furdalást. Képes vagyok sajnálni és szeretni másokat, mindenkinek jót akarok, de a fent leírtakat el sem tudom képzelni. Emiatt sokszor akartam már rossz dolgokat tenni.

2018. szept. 24. 01:55
 1/5 anonim ***** válasza:
81%
Egyszer később értünk be reggel az oviba, és már nem adtak a lányomnak reggelit. Akkor hatalmas bűntudatom volt, én se tudtam utána enni...
2018. szept. 24. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a válaszod. Másodszor... Miért nem tudtál enni? Rossz érzés lehetett, de milyen? Szomorúságot, vagy haragot érez ilyenkor az ember? Tettem már olyan dolgokat melyekért mások engem hibáztattak, tudtam is, hogy rossz, de többnyire csak bosszantott a dolog, ha egyáltalán zavart... Ez biztos szörnyen hangzik, de én ezt az érzést nem ismerem és talán soha nem is fogom. Azért szeretném tudni, milyen, hogy fel tudjam ismerni, ha találkozok vele.
2018. szept. 24. 03:40
 3/5 anonim válasza:
27%

Ha teszel valami rosszat, vagy csak megbántasz egy hozzád nagyon közeli személy,már lelkiismeret furdalásod lehet.

Nálam ez nagyon sokáig tart.

Általában ilyenkor minden apróságért magam hibáztatom, hogy én csesztem el mindent. (Még akkor is, ha a másik a hibás)

Az érzés pedig..

Én ahhoz hasonlítanám, ha valamit/valakit nagyon sajnálsz, de nem tudod,miért.

Remélem tudtam segíteni! :)

2018. szept. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen. Azt hiszem, hogy igen, köszönöm.
2018. szept. 24. 09:34
 5/5 anonim válasza:
Szivesen
2018. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!