Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bevalljam a pszichiáteremnek,...

Bevalljam a pszichiáteremnek, hogy öngyilkosságra készülök és komolyan gondolom? Mit fog tenni?

Figyelt kérdés
Jó mondhatnátok, hogy ha komolyan gondolnám, nem kérnék tőle segítséget. De ettől még komolyan gondolom. Jelenleg is sokkos lelkiállapotban vagyok.
2018. szept. 26. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem kizárt, hogy kórházba fog utalni.
2018. szept. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Pszichiátria, zárt osztály. Ki se engednének onnan abból a szobából. A pszichológus rád hívná a mentőket és bevitetne.


Nekem anno volt egy rendőrségi ügyem az egyik exemmel; nem dolgoztam fel, hogy kidobott, zaklattam és feljelentettek (bár később ezt a részét megúsztam, mert úgy határoztak, hogy nem minősült zaklatásnak).

Viszont öngyilkos akartam lenni, begyógyszerezés, stb.

És mikor kihallgatásnál elmeséltem, megkérdezte a végén a nő, hogy most mi lesz velem, ha hazamegyek öngyilkos leszek? Én kb a pofájába röhögtem, azt mondtam, ha mernék öngyilkos lenni, tényleg igazából, akkor már nem itt ülnék. Viszont közölte velem, hogy csak akkor mehetek haza, ha aláírok egy lemondó nyilatkozatot arról, hogy én öngyilkos akarok lenni.

Aztán hülye fejjel azt mondtam neki, hogy aláírhatom én magának azt, hogy nem leszek az, de kitudja, lehet később, akár mikor ha rám jön valami roham, lehet ártanék magamnak újra. Ahha, életem legrosszabb döntése volt.

Rám hívta a mentőket :D és bevitette a kórházba.

Ráadásul nem is volt orvos bent, így sürgősségire kellett be mennem először, ahova 9 órát kellett várnom, továbbá ott kellett maradnom a kórházba másnap reggelig, hogy bemenjek a pszichiátriára.

A kérdésekre azonnal tagadtam, hogy öngyilkos akarok lenni; elég szar hely, így nem szerettem volna oda keveredni, hála az égnek amúgy sem lett volna hely.


Aztán fáradtan, idegesen jöttem hazafele, belefutottam exem apjába, így inkább leszálltam a buszról, tuti belém kötött volna.

Aztán minden összejött ezáltal és mikor hazajöttem, beszedtem 30 szem 0,25-ös frontint. Rosszul lettem, elkezdett nyomni a mellkasom, majd elaludtam. 2 napig nem is tudtam kb magamról.

2018. szept. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha az várható hogy belátható időn belül megteszed - akkor lehet hogy be fog vitetni a pszichiátriára. Szóval ilyet Ne mondj neki.., hogy Pl ma este meg fogd ölni magad!


Azt mondhatod hogy sokat gondolkozol rajta vagy ilyesmi.


A pszichiátriát meg ha lehet kerüld el messziről, mert nem jó oda bekerülni.

Egyébként nehéz elszánni rá magát az embernek, meg nem is megoldás.

Próbáld valami másra irányítani a tudatodat, mert az ezen való gondolkodás csak mégjobban be fog csavarni...

2018. szept. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
100%
veszélyt jelentesz önmagadra, kötelessége azonnal bevitetni a zártra. onnantól megszűnik az önrendelkezési jogod, akkor jöhetsz ki, ha a kezelő orvosod úgy ítéli. és mivel orvosból köztudottan rohadt kevés van, számíthatsz rá, hogy legalább egy hónap eltelik mire egyáltalán érdemben rád néz az egyikük. (ha nem is saját tapasztalat, de közeli hozzátartozó sztorija alapján mesélek...:D)
2018. szept. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
45%

Ha sokkos állapotban vagy, hívd fel a pszichiátriát (kórházat) és te magad kérd, hogy vigyenek be. Ha nem tudod a számukat, vagy nem vagy olyan állapotban, hogy utánanézz, akkor hívd magadra a mentőket és majd bevisznek.

Nem biztos, hogy a zártra kerülsz, de az se olyan nagy gáz, persze biztos attól is függ, melyik intézmény. Nekem semmi olyan tapasztataltom nem volt, hogy hetekig ránk se néznek, meg 1 hónapig kell bent lenni, meg ilyenek. Rohadt kevés a hely amúgy is, épphogy igyekeznek mindenkit minél előbb kirakni onnan.

2018. szept. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Veszélyes vagyok magamra, és kiszámíthatatlan. Nem tudom melyik a rosszabb, befeküdni oda, vagy ha csinálok valamit..
2018. szept. 27. 17:17
 7/9 anonim válasza:
Ne felejtsd el kitörölni az előzményeket!!!!!!!!!!!
2018. szept. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az élet minden területén kötelező az orvosi alkalmassági vizsgálat; munkahely, jogsi stb.stb. Kellemetlen meglepetések érhetnek ott. Vigyáz mit mondasz annak a pszichiátrnek!
2018. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a rosszabbik opcio befeküdni a pszihiátriára. Ha csinálunk valamit magunkal és hülyén sikerül, ugyis oda kerülünk.
2018. okt. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!