Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja van a gyerekkori...

Mi baja van a gyerekkori legjobb barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Nemrég költözött haza külföldről, ahol sikeres karrierje volt, jól keresett, lakást vett, de idegösszeomlást kapott, legalábbis szerintem. Pánikszerű világvége parák, megfigyeléses téveszmék uralták a gondolatait. Pl nem mert bankszámlát nyitni, telefont, facebook-ot használni, hivatalokban ügyeket intézni, és a szobájában kuporgott rettegve hetekig. Volt, hogy találkoztunk (elhívtam egy európai utazásra), de nem jutottunk messzire mert nem volt hajlandó az első állomásszonál tovább utazni, és ott is csak a hotelszobában tartózkodott, rögeszmézett, rettegett, szakadt róla a víz ilyenkor úgy félt, és nem lehetett kizökkenteni az üldözési mániájából. Ezután hazaköltözött a szülővárosába,ott látszólag rendbejött,család, barátok sokat segítettek neki. talált munkát, elvolt egy pár hónapig. Aztán felmondott, valami idegesítő kolléganőre hivatkozva. Aztán kb hetente váltogatta a munkahelyeit teljesen céltalanul, holott több diplomája és szakmája is van, felsőfokon beszél nyelveket, de mintha nem lenne ennek tudatában. Gyárakba meg ilyen helyekre akar menni, ahol szerinte nyugton hagyják. (Kint cége volt. ahol milliókat csinált meg havonta ft-ban számolva.) Nyáron találkoztam vele, sok időt töltöttünk együtt, első látásra egy boldog, feldobott jó pszichés állapotban lévő szeméyl látszatát keltette de kb fél nap alatt kiderült, hogy ez csak a látszat. Több napon át megállás nélkül ivott, egyik bulizós társaságból esett a másikba, szerintem drogok is voltak a képben, és saját maga illetve mások elmondása szerint is ezt folyamatosan csinálta egész nyáron meló mellett persze. Családtagjaival összeveszett, nem áll szóba velük, ha hazamegy meglátogatni őket, tombol, dührohamokat kap és elküldi őket a francba, majd félóra elteltével távozik. De arra is volt már példa, hogy kb szétverte a lakást, mert valaki felhúzta valamivel. Most olyan érzésem van, hogy folyamatosan vedel, vagy nyugtatózza magát vagy mindkettő, mert ha felhívom, fura a hangja. Megint épp egyedül van, nem áll szóba senkivel.Orvooshoz nem megy, betegségtudat semmi, szerinte ő egyszerűen csak boldogtalan periódusát éli. MIt tehetnék érte? Milyen lelki zavar áll az egész mögött, ha egyáltalán?
2018. szept. 26. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Drog indukálta pszichózis vagy skizofrénia. Vagy egyéb pszichotikus zavar.
2018. szept. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az csak később jött. MOst nem csinálja.
2018. szept. 26. 17:46
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor skizofrén lehet. Hány éves egyébként?
2018. szept. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A téveszméket leszámítva nincs semmilyen skizofréniás tünete és a családjában sem öröklődik. 32 éves amúgy.
2018. szept. 26. 17:51
 5/10 anonim ***** válasza:
Skizofréniához nem kell hallucinálni feltétlenül, bár 6 hónapig fent kell, hogy álljanak a tünetek a diagnózishoz. Ha nem ez, akkor akut polimorf pszichotikus zavar vagy deluzív zavar. Az egészen biztos, hogy valamiféle pszichózisa van.
2018. szept. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg valamilyen súlyos problémák vannak elnyomva a tudatában.

Talán ezért is menekül folyton, és tompítja magát külső dolgokkal hogy ne keljen ezekkel szembenéznie. Viszont mivel túl sok dolgot nyomott el magában, ezért ez már kihatott a személyiségére is. Biztosan érzékelte a változást - csak nem érdekelte.., talán úgy gondolja már mindegy.

Valahogy láttatni kellene Vele hogy ez így nem jó!

Mivel elég okos is, ezért szerintem valahogy tükrözni kéne neki itt-ott hogy nem jó irányba halad.

Ha ezt belátja akkor lehet Neki segíteni hogy foglalkozzon ezekkel a dolgokkal...

2018. szept. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én bipoláris zavarra gondoltam. A téveszmés rettegés nem tartott fél évig. 2 hónap lehetett nála az egész kb. Már nem retteg hanem dühöng vagy mámorban tobzódik. És fűvel-fával szexel.
2018. szept. 26. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Azt kellene neki belátni hogy ha így megy tovább, és folyton a tudatát tompítja, meg így viselkedik (menekül önmaga elöl..) - akkor egyre nagyobb problémái lesznek... Ez törvényszerű - szóval így csak idő kérdése hogy mikor lesz a következményekből elege. Amikor eléri azt a (mély)pontot amikor elege van, és változtatni akar - akkor tudsz Te segíteni!
2018. szept. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
El fogja érni, mert már nagyon közelít hozzá. Ha a 10 évvel ezelőtti önmaga látná a mostanit, már azt mondanánk rá egységfrontban hogy ennél lejjebb nincs. De lehet, hogy neki már most minden mindegy. Akkor viszont senki nem segít rajta, lehet már el is döntötte?
2018. szept. 26. 18:43
 10/10 A kérdező kommentje:
Öngyilkosságról mondjuk nem beszél. De elképzelhető, hogy tervezi, vagy annak mik a jelei?
2018. szept. 26. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!