Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Paranoiás vagyok?

Paranoiás vagyok?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt este nem tudtam aludni mert úgy éreztem mintha vki figyelt volna és egyszerűen féltem becsülni a szemem.Feltem attól h ha becsukom és újra kinyitom akkor ott lesz valaki v valami.

Egy szornyu halaleset történt a családomban pár hónapja.

Emiatt nem szerettem volna egyedül aludni a saját szobámban.

Mostmár viszont ahogy elkezdődött az iskola,újra a saját szobamban alszok egyedül.

És hát mondom hogy úgy éreztem magam ebben a szobában mintha figyelne valaki, egyszerűen nem bírtam lecsukni a szemeimet.A családom azt mondja hogy pszichológushoz kell vinni engem.Mert lehet hogy a haláleset miatt van vagy vmi lelkiproblema miatt.En ezt nem akarom.Emiatt furán érzem magam, mint egy szornyszulott akit pszichológushoz kell vinni mert bolond....

Mi van velem? Paranoiás lennék?Kérlek ne nevessetek ki.

Mi a véleményetek?



2018. szept. 26. 22:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és korábban is néha bizonytalan voltam.Pl amikor mondtam az arcom azt hittem vki figyel,vagy amikor a folyosón mentem azt hittem vki ott lesz.
2018. szept. 26. 22:08
 2/10 anonim ***** válasza:

nem vagyok az a hű de nagy szellem hívő, de volt már egy két furcsa dolog (most azokat nem írnám le)

lehet a halott lelke van veled, vagy tudat alatt reméled... nem őrültél meg, nem paranoriás vagy, nem azért mondják a pszichológust, hanem azért, hogy ezt segítsen feldolgozni

szerintem nem rossz ötlet éppen, egy lépést tegyél előre magad kedvéért

ne félj, nincs értelme, nem figyel senki, senki nem akar bántani, csak vegyél pár mély lélegzetet ilyenkor

esetleg szerezz be egy éjjeli fényt vagy valami, de hidd el nincs semmi probléma veled

2018. szept. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2018. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csak a miheztartás végett tettem be a linket. Mert szemlátomást nem tudod, hogy a pszichológus nem bolondokkal foglalkozik.
2018. szept. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy ónix követ, vagy egy rózsakvarcot, és kérj védelmet Jézustól, Istentől, Mihály arkangyaltól. H pl minden ártalmas hatástól védjenek le pl egész éjszakára/egész végig amíg alszol, meg még előtte is. És akkor jönnek és segítenek. Amúgy aranyosak, tényleg jönnek. Az ónix meg a rózsakvarc azok tudnak védelmet biztosítani. Szóval szerezz be olyanokat, és tedd magad mellé az ágyba, vagy akár a párnád alá.
2018. szept. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen. Szörnyű. Ez azonban nem paranoia, hanem kényszergondolat. Nem vagy bolond, rengetegen küzdenek hasonló gonddal. Pszichológushoz fordulni egyáltalán nem szégyen, segíteni fog. :)
2018. szept. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért mert valaki pszichológushoz megy SEGÍTSÉGÉRT attól még NEM bolond !!!!!!!!!!!!!!
2018. szept. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen a bolond szó nem a legjobb kifejezés, bocsánat.Csak kellemetlen érzés nekem hogy oda szeretnének vinni..Mert én magamban szoktam megoldani mindent.Akkor tuti nem vagyok paranoiás?
2018. szept. 27. 19:45
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért érezted úgy , mert tényleg volt valami entitás a szobádban, aki figyelt téged. Mondom, vegyél ilyen köveket/ kérj védelmet; külön külön is jó, meg együtt is ez a kettő, és akkor, hogyha elmúlik, akkor az tök jó:) Szóval tegyél egy próbát. Nézd meg ma este. Kérjél védelmet.
2018. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tegnap nagyon megijedtem mert láttam egy lábat így mozogni ahogy vki ott feküdt.

Abban a szobában amelyikben Apukám is aludt,mivel abban aludt,most én alszom ott még az anyukám.Apukam is mindig úgy feküdt ott mikor telefonozott.Eloszor azt hittem hogy anyukám az de aztán újra benéztem és már nem volt ott semmi.(a szobában sötét volt,csak egy kis fény szurodott be)

Nem tudom hogy csak faradt voltam,rosszul láttam, hallucinaltam, beképzeltem vagy nemtudom.Szerintetek?Kezdek elmebajos lenni?

2018. okt. 17. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!