Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vásárlásmániáról hogyan lehet...

Vásárlásmániáról hogyan lehet leszokni?

Figyelt kérdés
Elsősorban azoktól kérdezem, akiknek sikerült. Folyamatosan ruhákat veszek, egy csomó minden még rajtam se volt. Ugyanígy vagyok a kozmetikumokkal is, idén már kb 10 parfümöt vettem. A fő probléma az, hogy minőségi, drága dolgokat veszek (márkás ruhákért havonta otthagyok 250-300.000 Ft-ot, parfümböl is Chanelt és hasonlókat veszek 45.000-ért). Tudom hogy ez borzasztó, de nem tudok leállni :(

2018. okt. 1. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Ugy hogy elfogy a penzed. Ha meg nem fogy el mert van eleg, akkor minek leszokni?
2018. okt. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%
Nekem az antikvar konyvek a maniam, kinek a pap kinek a papne ugye. Most rendeltem epp 180ezer ertekben...
2018. okt. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha bevásárolni mész, "felejtsd" otthon a pénztárcádat és csak 500 forintod legyen, amit a szemüvegtokban (vagy máshol) tartasz.
2018. okt. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
A hitelkártyádat szét vágod. Visszatöltöd, és megszünteted. Kpt, max.5 eFt értékben tartasz magadnál, és kerülöd az üzleteket. Mind eközben rájössz, hogy a szeretetnélküliséget, tárgyak nem pótolják, és amibe most élsz azt lezárod. Nyitsz egy teljesen új fejezet az életedben.
2018. okt. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
95%
Nekem is van egy ismerősöm, aki vásárlásmániás. Évek óta pszichológus kezeli. Ez is egy szenvedélybetegség!
2018. okt. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Enis ebben szenvedek leszokni nem tudtam viszont enyhítem azzal hogy csak zoknit vagy bugyit vagy bizsut veszek:D így nem 20-30.000ftot hagyok a boltba csak 2-3.000ftot. A lelkem megnyugszik tőle és nem költöttem el egy vagyont szükségtelen dolokra. Egyébként enis ilyen vagyok /voltam van rengetek olyan ruham amiből 2 van vagy egyforma vagy a színe más mert mást nem tudtam venni:D
2018. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen pszichés betegségektől csak a "normális" életvitelre történő drasztikus átállás és az érzelmi élet "normalizálódása" esetén lehet megszabadulni. A tevékenységek korlátozása, az érzelmek elfojtása, nem megfelelő kielégítettsége szokott ilyen kényszeres tevékenységeket létrehozni.
2018. okt. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló időszakom. Bár nem ennyire nagy tételben, de én is egy csomó felesleges ruhát, cipőt, kozmetikumot vásároltam.

Én konkrétan meguntam, hogy nincs hely a szekrényekben, mert olyan ruhák, cipőkkel van tele, amiket nem is hordok. Nekem is sok minden volt, amit egyszer sem, vagy konkrétan egyszer húztam fel. De nem is láttam, hogy milyen ruháim vannak, olyan összezsúfolva álltak a szekrényekben.

Kidobtam, elajándékoztam minden felesleges cuccot, és azóta rend van. Ezt most jobban élvezem, mint a vásárlást :) És persze rájöttem, kitapasztaltam, hogy semmilyen ruhától, kozmetikumtól nem leszek se jobb, se szebb, ezért felesleges ennyit költeni.

2018. okt. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hány éves vagy. A lányom dettó ilyen. 14 éves korában elváltam az apjától, gyerektartás nuku, elég sokat nélkülözött (nem kajában, iskoláztatásban, stb., hanem ruhákban, kozmetikumokban). Eztán lett egy jól kereső állása, és szórta a pénzt. Kétszer ugyanazt a ruhát szinte nem is láttam rajta, mindig vett valamit.

Megoldás, amire magától jött rá: lakástakarékot nyitott, előteremtette az önerőt, most már saját lakásban lakik, igaz, hitelt kellett felvennie, de nem albérletre ad ki pénzt, hanem a saját lakását fizeti. Még most is vásárol felesleges dolgokat, de közel sem annyit.

Nálad is lehet ez a megoldás.

Írták már itt, hogy ez fiatal gyerekkorra nyúlik vissza, tedd azt, amit a lányom. Most 27 éves, de sikerült összehoznia egy saját lakást. Azt szépítgeti. Nagyon boldog vagyok és büszke rá.

Próbáld meg ezt az utat, nem kellett pszichológus segítsége. Gondolom, neked is van életcélod, hogy soha ne szorulj másokra.

Csak egy tapasztalatot írtam le, ami a lányomnál működik. Most már nem vesz minden nap másik ruhát, táskát, drága kozmetikumokat, mert elérte saját erejéből, hogy egy lakást szépítgethet, ami csak az övé.

2018. okt. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a hasznos válaszokat.


A 9-es válaszolónak írom: 29 éves vagyok, lakásom, autóm van, szerencsére hitelmentesen. De a válaszod rávilágított arra hogy nincsenek nagyobb célok az életemben,valószínűleg ez a gond. Egy ideje éreztem is már, hogy céltalanul tengődök. Munkám van, azt szeretem.

2018. okt. 1. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!