Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nyugtatót kéne szednem, vagy...

Nyugtatót kéne szednem, vagy mit csináljak? Ha igen, milyen van ami hatásos és vény nélküli? 17/l

Figyelt kérdés

Leszögezném, hogy nem napi szinten szeretném szedni. Rászokni véletlenül sem akarok. Sok vacak történt velem régen, azoknál sem jutott eszembe, hogy bármilyen gyógysz arhoz nyúljak. 19 fős osztályomból 5-6 kivétellel mindenki szed vagy szív valamit. Legtöbben nyugtatózzák magukat, akad aki drogozik vagy füvezik, de van aki nyugtató + fű.


Erősnek tartom magam, s bár egyszerűbb lenne szerekhez nyúlni, nem vagyok gyáva és van eszem.


A problémám az, hogy egyetlen tanárnő egy órán (egy héten 8 vagy 10 óránk van vele), ha kegyes velünk, csak 3 vagy 4 oldalt írat le velünk. Hétvégén tanuljunk, jövő héten pedig doga az előző héten leírtakból (1 hét/fél vagy 1 fejezet). Többi tanáromat szeretem, nincs velük gondom (oké, eggyel harcban vagyunk egymással az aláírásom miatt + ellenszenves mindenkinek az öregúr), ettől az egytől viszont tényleg már göcsben vagyok. Mondtuk neki, mondtam neki, hogy lassítsunk, de a válasz egy nagy büdös nem + ennél csak rosszabb lesz. Nem megyek el az iskolából egy ilyen tanárnő miatt. Szeretem a helyet, a tanárokat, az osztályomat is + közel is van. Nem adtam fel vele kapcsolatban, hogy meggyőzzem valahogy. Addig is viszont romlanak abból a tárgyból a jegyeim, pedig idén négyesre, vagy jobbra szeretném feltornázni az átlagomat (előző évben csak közel négyes lett). Mindennap van vele óránk, mindennap görcsben vagyok. Itthon szórakozni is szeretném, hiszen ember vagyok akinek van hobbija. Nos, mostanság azok is elmaradoznak. Egyszerűen a szabadidőm azzal megy el, hogy a kedvenc filmemet amit oda-vissza tudok, elindítom a gépen aztán kb bambulok kifelé.


Nem gyakori használatra szeretném, csak annyira, hogy 1 héten 1x vagy 2x beveszek egy felet (amennyi ajánlott), így megpróbálva tanulni. Konkrétan annyira rá vagyok erre görcsölve, hogy más tárgyra se tudok koncentrálni.


Egyik tanárnőmmel beszéltem, hogy beszéljen az említett nővel, de olyan makacs az a hárpia, hogy nem hiszek a javulásban. Ő leadja az anyagot unalmasan és szárazon, egyszerre írjunk és figyeljünk, aztán ha nem értünk valamit, már meg se kérdezünk tőle semmit, mert ugyanúgy magyarázza el, aztán áll értetlenül, hogy mi a gondunk és mit nyafogunk ha hangot adunk a nemtetszésünknek.


Pszichológust nehogy írjon valaki, mert egytől egyik mindegyiket rühellem és nekem nem segítene. Ilyesmi ügyekben a magam pszichológusa vagyok, és nem tudna többet mondani annál mint amit tettem, illetve eszembe jutott + nem egy munka akarok lenni a sok közül aki a fizetését kapja ezért.



2018. okt. 1. 21:39
1 2
 11/11 anonim válasza:
48%
Szia. Igyál napi 3-4 zöld/fekete teát. Számos pozitív tulajdonsága van, egyszerre nyugtatja a tested és a lelked valamint a koffein miatt élénkítő hatása is van:)
2018. nov. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!