Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem úgy, hogy cseleked...

Miért érzem úgy, hogy cselekedeteimet folyamatosan figyelik és értékelik?

Figyelt kérdés

Ilyen érzésem van ha pl. utcán sétálok, villamosozok, étteremben eszek, állok a sorban bevásárláskor vagy épp az iskolapadban ülök, etc.stb.

Mi lehet az oka? Nektek is volt már ilyen?

Ja és ez folyamatos, nem múlik el soha, csak ha olyan helyre megyek, ahol nincsenek emberek.



2018. okt. 7. 03:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért tulajdonítasz fontosságot annak, hogy figyelik vagy nem figyelik ? Ő dolguk, te csak csináld azt, amit csinálsz és ne törődj azzal, hogy ők mit csinálnak (vagy nem csinálnak).
2018. okt. 7. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom hogy nem kellene fontosságot tulajdonítanom neki, de ez magától jön, nem tudom akaratlagosan befolyásolni.
2018. okt. 7. 13:02
 3/6 anonim válasza:
100%
Azért mert megverhettek gyerekkorodba mikor felmertél szólalni és onnantól rettegsz hogy nehogy rosszat tegyél valakinek mert akkor bántani fog.Nàlam így volt.Nálad nem ez van?
2018. okt. 11. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3-asnak igaza lehet valamilyen szinten, azt leszámítva, hogy ehhez nem kell fizikai bántásnak történnie, lehet lelki is. Lehet, hogy gyerekként mindenért rászóltak a kérdezőre, vagy a cselekedeteit leszólták, esetleg megszégyenítették. Ezek lehettek a szülei, testvérei vagy tanárai is. Történhetett rendszeresen, de lehetett mindössze 1-2 alkalom is, az egyén érzékenységétől is függ.

Persze ezen kívül más okai is lehetnek, én csak ezt az egyet tudom így konkrétan.

2018. okt. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*mármint az függ az egyén érzékenységétől, hogy mekkora nyomot hagynak benne ezek a történések
2018. okt. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat, igazából rávilágítottatok a lényegre.


Eleggé érzékeny típus vagyok (de ez kifelé nem látszik). És igen volt sok-sok olyan alkalom, amikor akár apukám, akár általános iskolás vagy gimis osztálytarsaim egy-egy felszólalásomra, cselekedetemre leszóltak vagy esetleg negatív hozzáállást tanusítottak. Ez másokat hidegen hagy, vagy éppen lepereg róluk, de nálam ez nem így történt, valószínűleg belémivódott, hogy tényleg minden megmozdulásomat minden kósza járókelő árgús szemekkel figyelmi akárhol, miközben nagyon jól tudom hogy ez nem így van. Tényleg emiatt lehet ez az érzésem, köszi, hogy rávezettetek.

2018. okt. 12. 01:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!