Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érzelmi függőség? Mit lehet...

Érzelmi függőség? Mit lehet ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Olyan mintha az életemet egy ember kezébe adtam volna,és rajta múlna minden érzelmem,hangulatom. Ha kedves velem a fellegek közt járok,viszont,ha nem figyel rám,nem ír,beszélget velem, már az öngyilkosság gondolatai kerülgetnek. Tudom hülyén hangzik,de ezt érzem. :( Mit tegyek,ez egy betegség? Hogyan gyógyulhatnék ki ebből?

2018. okt. 7. 13:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is így érzek, és jó lenne tudni a választ... próbálom elfoglalni magam, de akkor is csak ő jár az eszemben.
2018. okt. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez nem érzelmi függőség, hanem félelem.


A pontos neve: elveszítéstől való félelem.

2018. okt. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2+ Ez nagyon sokszor tudatalatti dolog, amit nem tud az illető befolyásolni. Függőségként éli meg.
2018. okt. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azonos neműek vagytok, vagy ellentétes?

Párkapcsolat, vagy barátság?



Van úgynevezett társfüggőség.

2018. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Párkapcsolatban voltunk,de most kezd eltávolodni tőlem,én pedig ezáltal egyre többet gondolok, az öngyilkosságra.
2018. okt. 7. 14:21
 6/10 A kérdező kommentje:
úgy érzem nincs értelme semminek nélküle
2018. okt. 7. 14:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Sőt már volt,hogy a csuklóm is szétvagdostam,mert úgy éreztem nem figyel rám. Nekem szükségem van rá,folyamatosan csak ezt érzem. :(
2018. okt. 7. 14:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Szedd 9ssze magad , te egy külön önálló lény vagy; önmagadban is értékes vagy! Tehát szedd össze magad!
2018. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Nem tudom pontosan mi lehet ez az érzés, de annak alapján, amit leírtál, szerintem hasonló dolgokkal küzdünk. Ha esetleg mélyponton vagy, vagy csak esetleg lenne kedved beszélni az érzéseidről valakivel, aki átérzi, akkor nyugodtan írj nekem, meghallgatlak.
2018. okt. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Dependens személyiségzavar, ha: alapból is ilyen vagy a barátaiddal is meg mindenkivel, állandó megerősítésre van szükséged, nem tudsz egyedül dönteni, nem bírsz egyedül lenni

Ha leginkább ebben az általad leírt helyzetben érvényesül ez, máshol nem jellemző, akkor társfüggőség, ami a bizonytalan kötődés egyik fajtájának lehet a következménye, ha ez a helyzet, akkor az oka a gyermekkorodban keresendő.

Lehet, hogy hülyén hangzik, de én is ezt érzem, nálam valószínűleg mindkettő jelen van...nem mondom, hogy én fogom megoldani a problémádat, de írhatsz nyugodtan ha szeretnél, még élek, úgyhogy valami tanácsot csak tudok adni.

2018. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!