Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem vagyok normális?

Nem vagyok normális?

Figyelt kérdés
Viszonzatlan szerelem. Képtelen vagyok kiverni őt a fejemből. Ahányszor eszembe jut, elmosolyodok, aztán sírógörcsöm van. Soha nem leszek neki elég jó, szánalmas a kinézetem. Most is itt sajnáltatom magam, tudom, nevetséges, de muszáj beszélnem róla. Megszakad a szívem ha arra gondolok, hogy elballagunk és soha többé nem látom. A barátnőm aki tud róla, mindig mondja hogy az a fiú szerelmes egy évfolyamtársunkba, minden nap folyton bámulják egymást, és borzasztóan fáj. Szeretném, hogy boldog legyen, akkor is, ha mással, de olyan rossz érzés, hogy én semmilyen formában nem vagyok jelen az életében. Csak el akarom felejteni!!!!! A r.hadt életbe, túlságosan függök tőle, ez nem normális. Egyik pillanatban szétvet a boldogság, a másikban tiszta depis vagyok. Bárcsak olyan lehetnék, mint a többi lány! Nem vagyok se szép, se aranyos. Mindig is hangosabb típus voltam, folyton nevetek mindenen, de ha elmegy mellettem elnémulok, és félek, hogy valaki észreveszi. Folyton megjelenik előttem egy kép, ahogy átölel, aztán hirtelen nem is én vagyok a karjai közt, hanem az a lány, akiről barátnőm folyton beszél. Ez kihat a hangulatomra, amit persze észrevesznek a többiek is. Velem mindig bunkó, ezerszer megkaptam tőle, hogy ronda vagyok, stb. Nagyon fáj. Mindig olyan szituációkba képzelem magam, amik sosem fognak megtörténni, így még nagyobbat csalódok mindegy kicseszett nap. Utálom magam.
2018. okt. 8. 21:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Teljesen normális tinilány vagy, nyugi! Maximum kevésbé vagy szerencsés -eddig-, mint a többiek, vagy legalábbis azok, akikhez hasonlítod magadat.
2018. okt. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tisztára ugyanebben a helyzetben vagyok. Normális vagy teljesen, ez a szerelem. Az, hogy ennyire megvisel, csak azt jelenti, hogy nagyon tudsz szeretni. Rohadt egy dolog a szerelem, teljesen elvakít, megbolondít, nem takarodik el egyhamar az agyadból, hiába akarsz felejteni. Tapasztalataim szerint kizárólag az idő segít. Meg az, hogy megakadályozod magad abban, hogy még csak véletlenül is láthasd. Én pl. kikövettem facebookon is az illetőt, hogy nehogy véletlenül felszakítson valami sebet, ha meglátom. Belehalok, ha meglátom. De nem szabad kínozni magunkat. Ha TÉNYLEG el akarod felejteni, akkor kerüld, ha tudod. Ha nem tudod, akkor ne nézz rá, ne vedd fel vele a szemkontaktust. Minimálisra kell csökkentened azokat a helyzeteket, amikben megjelenhet (akár emlékeidben, akár élőben). Amint a fejedbe ugrik egy kép vele, azonnal kezdj el csinálni valamit vagy gondolj valami másra. Üdv a szerelem sötét oldalán. 22/L
2018. okt. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Szégyellem magam emiatt, hiszen még csak nyolcadikos vagyok. Túl korai még fiúkkal foglalkoznom. Elsősorban a tanulásra fogok koncentrálni, hátha az leköt majd.

2018. okt. 8. 22:39
 4/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg lesz még ilyen nyugi. Nálam egy lánynál volt ilyen, teljesen oda voltam érte, rajongás, csüngtem minden egyes szaván,pedig ő volt a lány. Sok mindenben utánoztam, mindig programokat találtam ki vele, de barátságos túl nem mentünk. Nem is akart soha, igazából mutatott félreérthető jeleket, amit perszehogy félreértettem. Sőt nyomtam a fejembe hogy ezt és ezt miattam mondta.

Pár évvel idősebb is volt nálam, igazából semmi esélyem nem volt összejönni vele.

Folyton rá gondoltam, nap 24 órájában 20-at, 4 meg alvás volt amikor róla álmodtam.

Egyszer csak bejelentette, hogy másnap elköltözik, el akar búcsúzni.

Én tudtam, soha életemben nem fogom látni, ott ramjött a depresszió kb 1 hónapig, és teljesen kiment a fejemből. Persze ma is eszembe jut néha, hol lehet, mit csinálhat, stb, de egyáltalán nem szenvedek.

A lényeg, hogy ma már tudom, hogy nem szabad érzelmeket találnom olyan emberbe, akiben biztos vagyok, hogy soha nem leszünk együtt. Mert a viszonyzatlan szerelem hatalmas keserűség a léleknek. Meg a fiúknak is.

Szóval lépj túl mihamarabb, mert még sok sok hónapokig megtudja neheziteni az életed a reménytelen szerelem!

2018. okt. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már lassan 2 éve ez van:/
2018. okt. 9. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!