Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyógyítható ilyen idős korban...

Gyógyítható ilyen idős korban a figyelemzavar?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és már óvodás koromban megmondták, hogy 20 percnél tovább nem tudok figyelni. Ez a mai napig megmaradt viszont már nagyon megnehezíti az életemet. A tanulmányaimon is meglátszik. Keressek fel egy pszichológust? Mit tanácsoltok?
2018. okt. 10. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt akkor már óvodás korod óta "kezelni" kellett volna (fejlesztőpedagógushoz járni például).


Van egy módszer, a neurofeedback, ami nagyon hatékony figyelemzavarnál, csak iszonyat drága (alkalmanként 6-8 ezer forint körül van, és legalább 15-20 alkalom kell). De szerintem megéri.

2018. okt. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1 ez a neurofeedback nem tűnik egy tudományosan alátámasztott dolognak sőt. Én ilyenre nem fizetnék ki ennyit az tuti.


Kérdező: valamennyire lehet rajta segíteni. Gyógyszerek is vannak, amik itt egyfajta eszköznek tekinthetők. Meg vannak ilyen viselkedéses módszerek, amikkel kialakíthatsz hasznos szokásokat. De olyan egyszerű dolog is sokat segíthet, mint pl a környezet helyes megválasztása. Könyvtárban tanulni emberek között pl jóval hatékonyabb lehet, mint otthon, vagy nem csendes helyen.


De alapvetően egy más típus vagy. Ez nem fog eltűnni. Inkább az a cél, hogy ennek az előnyeit maximalizáld és találj módszereket a hátrányok csökkentésére. Pl kritikus lehet később, hogy milyen munkát választasz.

2018. okt. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

#2.:


Nem tudom, mennyire "alátámasztott tudományosan". Csak azt tudom, hogy ismerős gyerek elkezdte, és már az első pár alkalom után lényegesen javult a koncentrációja, ill. a hiperaktivitása is csökkent. Sajnos továbbiakat nem volt alkalmam megfigyelni, mert abbahagyták. :(

2018. okt. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Az, hogy idő előtt abbahagyták annak ellenére, hogy hatékonynak bizonyult, felveti a kérdést: Miért hagyták abba?


Amikor elkezdték, tudhatták, hogy nem olcsó. Tehát nem az anyagi oldal lehet az igazi indok. Vagy ha annyira hatékony, és elkezdték, vhogy csak sikerült volna összeszedni rá az összeget.

2018. okt. 10. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4.:


Hosszú történet, de a lényeg tényleg az anyagiak, ill. a távolság volt. Kívülállóként azt gondolom, meg tudták volna oldani, ha akarták volna. De nem részletezem inkább.

2018. okt. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!