Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem, évek óta egyre...

Úgy érzem, évek óta egyre durvábban romlik a figyelmem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, világéletemben jó tanuló voltam. Azon szerencsések közé tartozom, akikre különösebb tanulás nélkül is rá tud ragadni a tananyag. Egy ideje viszont borzasztóan leromlott a koncentrációm. Pár éve pl. faltam a könyveket, napi 200 oldalon átrágtam magam, ma viszont örülök, ha 30-at leküzdök. Egyszerűen nem nyernek értelmet a szavak, amiket olvasok, akármennyire is érdekel a könyv.

Ugyanígy mikor beszélnek hozzám, olyan, mintha mindig pár szóval le lennék maradva. Próbálom értelmezni mások mondandóját, de alig marad meg valami, mert 5 másodpercenként kihagy az agyam. Általában mereven kell magam elé néznem és abbahagyni minden tevékenységet, hogy rendesen megértsem, amit mondanak nekem. Ez értelemszerűen úgy jön le másoknak, hogy nem figyelek rájuk, mivel nem teremtek szemkontaktust.

A legnagyobb probléma pedig az, hogy nem vagyok képes leülni tanulni. Talán ha napi 30 percet tudok fordítani leckeírásra meg dogákra készülésre, aztán vagy elalszom, vagy pedig túltelítődik az agyam minden mással és elkezdek álmodozni. Érettségire kell készülnöm, de arra sem tudok koncentrálni.

Mindezek ellenére képes vagyok órákig elmerülni a rajzolásban anélkül, hogy akár csak felnéznék. Ilyenkor úgy érzem, mintha alig 5 perc telne el, míg a valóságban ez több óra. Szóval nem értem.


Egyszerűen nem tudom hova tenni ezt a jelenséget. Úgy érzem, mintha degradálódnék. Pedig nem vagyok különösebben stresszes (csak gyorsan felkapom a vizet), sportolok, rendesen alszom és eszem.

Mit tudnék kezdeni ezzel? Sürgősen javulnom kell, hogy készülni tudjak az érettségimre :(



2018. febr. 7. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
sok oka lehet legjobb ha elmész egy pszichiáter szakorvoshoz!
2018. febr. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen a te korodban, amikor mar ugy ereztem, hogy tul teli vagyok, tul sok informacioval van tele a fejem es tobbet mar nem enged be. En azt ajanlom jarj el neha futni, edzeni, akkor kikapcsol az agyad, igyal minel tobb vizet es szedj magneziumot es multivitamint reggelente, hidd el ezek nagyon sokat segitenek! :)
2018. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Edzek rendszeresen, ráadásul olyat, ami fejleszti a koncentrációt. Igazából a probléma ott kezdődik, hogy soha nem kapcsol ki az agyam, hanem elmerülök a gondolataimban. Egész világokat tudok építeni a fejemben és az ezekkel adódó problémák férkőznek be folyton az agyamba. Ez meg csak még inkább leterhel.

Azt hiszem, megpróbálom a magnéziumot, meg elmegyek majd a háziorvosomhoz megkérdezni, hova tudok ezzel fordulni.

2018. febr. 16. 22:07
 4/4 anonim válasza:

Szia!

Nekem is ugyan ez a problémám ugyan így 19 éves vagyok..

Ha azóta segített neked valami ezzel kapcsolatban le tudnád írni nekem is? Köszönöm! :))

2018. júl. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!