Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek az alábbi esetben?...

Mit tehetek az alábbi esetben? Tényleg normális a reakcióm és csak időt kell adnom magamnak?

Figyelt kérdés

Kb. 1 évig jártam pszichológushoz. Ez idő alatt voltak kihagyások.


Egy hónapja jelezte, hogy már a terápia vége felé járunk, mert a megállapodásban lefektetett célokat elértük.

Amíg tudtam, hogy rendszeresen mennem kell terápiára magabiztosabbnak éreztem magam, és jobban is boldogultam a hétköznapokban is.


Egy hete voltam nála utoljára, lezárva a terápiát.

Miután kijöttem tőle, majdnem elsírtam magam: úgy éreztem, hogy egyedül maradtam, és nincs meg az a fix pont (rendszeres találkozás), ami addig biztonságot adott.


Megírtam neki azt, hogy mióta tudom, hogy nem kell terápiára járnom, nincs meg az a fix pont, így elveszettnek érzem magam, nincs az a biztonságérzetem.


Azt a választ kaptam a pszichológustól, hogy ez normális reakció. Adjak időt magamnak, hogy ismét teljesen egyedül (terápia nélkül, fix találkozások nélkül) küzdjek meg a hétköznapokban.


2018. okt. 10. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Igaza van a lógusnak, egyedül is boldogulnod kell, nem maradhatsz függő tőle.
2018. okt. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nincsen családod, barátaid, párod?

Ha a válasz nem vagy nincs velük olyan szoros kapcsolatod, akkor a fő gond az, hogy egyszerűen magányos vagy, amin a pszichológus meg nem tud már neked segíteni, neked kell az emberi kapcsolataidat egyengetni,

2018. okt. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!