Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért szorongok kakiláskor?

Miért szorongok kakiláskor?

Figyelt kérdés

Pontosabban, csak ha valaki más is van a házban.. ha egyedül vagyok semmi gond. De ha pl otthon vannak a szüleim szinte képtelen vagyok kakilni.. (és tudom hogy ez természetes, ők is szoktak stb..) de egyszerűen nem megy. De már kiskorom óta ez van.. Mi lehet az oka?

17/L.



2018. okt. 14. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

becsapós kérdés, a lányok nem is szoktak ilyesmit csinálni :D


mellesleg nyomasztó, ha valaki ott járkál a wc nél, vagy bárhol

én be szoktam kulcsolni az ajtót az úgy kicsit könnyebb "dolgozni" de nem szeretem, ha nagy mozgás van, koliba se igazán bírtam

2018. okt. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Normális. Idegesítő,hogy még ilyenkor is kell hallani,hogy xy közel van és lépked,beszél,egyszerűen ez egy olyan dolog ahova a király is egyedül jár,senki mással.
2018. okt. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, engem is idegesít, meg sok embert...

Talán lehet valami evolúciós oka, hogy ilyenkor védtelen, kiszolgáltatott volt az ember, a rossz szándékú emberekkel és az állatokkal szemben is, tehát nagyon kellett rá figyelni nekik, hogy senki ne nagyon legyen a közelükben, csend legyen...

2018. okt. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nekem se megy, sokszor éjszaka kakilok. Ha beszélnek a wc elött az nagyon zavar.
2018. okt. 15. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Ez egy szorongásos zavar.

Nekem is van.

Sőt én pisilni sem tudok.


A kakilás nálam csak később jött,a vizelési képtelenség pedig születésem óta.


Igen,én is este csinálom többnyire,vagy nappal,ha nincs itthon senki.Mert nem indul meg,hiába vagyok tele.

Vagy félek,hogy megzavarnak,és nem jön ki rendesen(belém törik),ami nem kellemes.


Szociális fóbia,félelem az emberektől,ahogy írta valaki előttem,szerintem is az az evolúciós háttere,hogy ilyenkor sebezhető az ember.

Ezért lehet az,hogy ha magad vagy egy zárt lakásban,akkor nem zavar,mert tudod,hogy oda nem jöhet be senki,így nincs miért aggódni.

2018. okt. 15. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nekem ez kisgyerekek koromban volt, erősen szorongtam minden miatt. Pszichológussal sikerült rajta javítani, de ha nagyon stresszelek, még most is kihat a testemre.

Próbálkozhatsz hashajtókkal, de lehet, hogy néhány alkalom egy pszichológusnál sokat segítene.

2018. okt. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom, hogy segitene-e a problémádon, de esetleg, hogy közben a telefonodat nyomkodnád vagy újságot olvasnál?:) Csak hogy ne a saját szorongós gondolataidra figyelj, hanem vmi másra.
2018. okt. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!