Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Képtelen vagyok munkát keresni...

Képtelen vagyok munkát keresni, mert annyira rettegek, szorongok egy új munkahelytől. Volt már akinek hasonló problémája volt és segített hogy pl. pszichiáterhez járt?

Figyelt kérdés
Borzalmas szorongás jön rám még egy állásinterjú gondolatára is. De igazából a beilleszkedéstől félek leginkább, attól hogy kinéznek, kibeszélnek, kiközösítenek a kollégák. Nem volt ez mindig így, több mint 15 évet dolgoztam, csak aztán született két gyermekem. Talán elhúzódott szülés utáni depresszióm lehet nem tudom. Mondjuk mindig szorongó voltam. Pszichiáter segít ebben? Gyógyszert mondjuk csak végső esetben szeretnék szedni, amúgy gyógyteákkal "nyugtatom" magam általában de egy álláskereséshez nem sok segítség.
2018. okt. 3. 10:05
 1/5 anonim válasza:
100%
A szorongást úgy tudod leküzdeni, ha elébe mész a problémának. Én is rettenetesen szorongtam, de konkrétan olyan szinten, hogy nem mertem otthonról elindulni, mert rögtön jött egy pánikroham és testi tüneteim is voltak. Aztán fogtam magam és nekiindultam, mert az minden, csak nem élet. Ha szembemész a problémával és tapasztalod, hogy nincs is ott semmiféle probléma és csak az agyad szórakozik, akkor hamar leküzdhető.
2018. okt. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ja, és mindig van valami, ami kiváltja a szorongást. Ha nem tudod az okát, akkor érdemes egy pszichológushoz elmenned, hogy kiderüljön az ok és le tudd zárni magadban. Én tudtam az okot, megoldottam magamban, azóta nincsenek rohamaim.
2018. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valótlanok a félelmeid, és ezt csak úgy tudod megoldani, ha szembe mész az érzéseiddel. Egy interjúra fel kell tudatosan készülni, tanulni kell rá, összeírni a tapasztalataidat, és ha nem sikerül jól az első, akkor gyakorlásnak megfelelt, majd menni kell a következőre és így tovább, amíg meg nem lesz az új állásod. Mindig érdemes elmenni egy munkahelyre, beszélni az interjúztatókkal, mert már abban helyzetben kiderül, hogy szimpatikus vagy nekik és fordítva. Látni kell a munkahelyi körülményeket, a benyomásokat, ez alapján dönteni, hogy megfelelő neked.

A kollégáktól sem kéne tartanod, nyilván, azokkal jobban megfogod találni a közös hangot, akik szintén családosak, és így meg is van a közös téma. Aggódnod sem kell emiatt, csak menni előre bátran.

2018. okt. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szociális fóbiámat úgy küzdöttem le, hogy társaságba jártam, nem mondom hogy egyből elmúlt, de jelenleg nap mint nap járok "nagyobb" társaságokba is, és nem okoz problémát valakinek a megszólítása, illetve nem érzek szorongást se már.


Szerintem a legegyszerűbb dolog, amit tehetsz a probléma megoldása érdekében, az ha elgondolkozol azon hogy te mitől is félsz valójában?

És amitől félsz, abba a szituációba szándékosan rengetegszer belekényszeríted magad.

2018. okt. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam, pszichiátrián 4 hétig voltam, azóta sokkal jobban érzem magam. Nem félek, gyógyszerek, terápiák segíthetnek, de csak ha a neked megfelelőt sikerül megtalálni, ezért hasznos befeküdni, ha csak simán bejársz párhetente pszichiáterhez az is segít, csak sokkal lassabb, hónapokig is eltarthat így amíg meglesz a megfelelő gyógyszer. Más nem igazán fog segíteni szerintem.
2018. okt. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!