Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem "jó" az antidepresszáns...

Ha nem "jó" az antidepresszáns a depresszió kezelésére, de az ember depressziós, akkor mit tegyen?

Figyelt kérdés

Mindenkitol azt hallom nehogy beszedjem az antidepit, hiaba vagyok kozepes depresszios. Eleg a seta a gyogynovenyes nyugtato stb.

Nem eleg. A Frontin viszont igen, a szoeongast lenyugtatja es tudok aludni.

Na de akkor miert leszunk fuggok tole?

Ha nem jo se a Frontin se az antidepi akkor mi a jo? Varjam a soroamat hatha kigyogyulok?

Es aki tappenzre kenyszerul, el jar a pszichiatriara aki kiirja a tapoenzre es felirja asok gyogyszert. Es ha nem szedem be? Hogy dog tapoenzen tartani?

Mert ha nem szedem be de beteg vagyok es felbontja a tappenzt mivel nem szedem be, es visszakerulok dolgozni ami miatt panikolok es szorongok? Akkor mi van?

Ordogi kor.

Remelem erthetoen fogalmaztam.

A hulye valaszoktol kimeljetek, toroltetem.

Koszi!


2018. okt. 17. 09:08
 1/8 Ypszilon1980 ***** válasza:

Hát eléggé össze-vissza írsz, szóval annyira nem értettem mi a gondod.

Ha neked jó a Frontin, akkor szedd azt, csak az orvosoddal beszéld meg. Azért leszel függő, mert egyrészt olyan anyagok kerülnek beléd, amiket a szervezeted ennek hatására leállít, de kellene, másrészt a vágy arra, hogy szedd.

2018. okt. 17. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Szia. Az ismerőseim nekem oszt mondták hogy nehogy beszéljen mert az méreg. Elég a gyógynövény stb. De ilyet csak az mond aki nincs benne. Tipikus aki nincs benne az nem értheti. Elfelejtik hogy a depresszió nem egyenlő az egyszerű szomorúsággal. Ami elmúlik magától. Nem, ez lelki és mentális probléma, magadtól nem fogsz meggyógyulni. Én is szedtem annak ellenére hogy a jószándékú ismerősök azt mondtták, hogy ne. És lám gyógyuló félben vagyok. A függőségről meg csak annyit, hogy az orvos tudja mit ír föl tudja ezt szabályozni, tudja mikortól lesz függő valaki, nyilván ennek fényében határozza meg az adagokat.
2018. okt. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Mokuska igen ez igaz.

Emiatt orlodom pluszban hogy nem akarok brutal mellekhatasokat.

De mivel evek ota tart ez hiaba varok arra , hogy na majr holnap kigyogyulok.

Nem megy.

2018. okt. 17. 12:07
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem értem akkor mi a kérdés, hiszen megválaszoltad magadnak. Azt csináld, ami neked jó. Ha vannak olyan emberek, akik életük végéig szednek pl. vérnyomáscsökkentőt, hormontablettákat, akkor te is szedhetsz depresszió ellen akármit,csak legyen mögötte orvosi háttér. Ő hiába akar mást felírni, ha az neked nem jó.
2018. okt. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ez egy nehéz döntés, amit nehéz meghozni. Két rossz közül kell kiválasztani a legjobbat. De ha nem szeretnél még tovább ebben az állapotban lenni, akkor szednek kell a gyógyszert. A mellékhatások nem jók, de hát valamit valamiért.
2018. okt. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Marha jo 😏
2018. okt. 17. 15:59
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én amikor megállaították a border line-t nálam rivotrilt és rexetint írtak fel és mellette csináltam az egyetemet (másik városba kellett minden nap kimennem).


Először a rivotrilt kellett szednem; fél tabletta az elején és úgy növelték. Amikor felvitték az optimális mennyiségre, amit terveztek szedetni velem, elkezdhettem mellé szedni a második gyógyszert, a rexetint; de volt egy nagyon kellemetlen mellékhatása (ezt nem írnám le, hogy milyen mellékhatás, mert szégyellem).


Szóltam a dokinak és a rexetin helyett stimulotont kezdtem szedni és elmúlt a kellemetlen mellékhatás.


Szóval a dokikkal meg lehet beszélni.


A dokid úgy van vele, hogy, ha felír gyógyszert és Te nem szeded, akkor felesleges Veled foglalkoznia, elvégre úgysem fogadod meg a tanácsát. Ha nem látja a veszélyét, hogy öngyilkos leszel, elhajthat. Úgy nem fog Veled foglalkozni, hogy feleslegesen kiad gyógyszereket, te meg be se szeded.


A depresszió nem egyenlő azzal, hogy automatikusan öngyilkos leszel - ezért mertek pl a dopkik felügyelet nélkül hagyni hónapokra, és csak 3 hónaponta behívni, hogy 3 hónapnyi gyógyszert adjanak. De pl ha bemész és azt mondod, hogy volt öngyilkossági kísérleted vagy tervezed az öngyilkosságot, kötelességük befektetni vagy értesíteni a családot, hogy állandó felügyelet alatt legyél (ez is személyes tapasztalat)


Viszont, a gyógyszerektől eléggé zagyva lettem, feledékeny, ingerlékeny, sokat sírtam, nagyon furcsán viselkedtem, kb szellemi fogyatékosként vagy kisgyerekként. Úgyhogy én idő előtt abbahagytam a szedését titokban és ezerszer jobban lettem és utána nem is volt gondom.


A függőség úgy nyilvánul meg, hogy bizony, ha abbahagyod egyik napról a másikra akkor kb zsibbadsz meg nem kapsz levegőt (nekem ez elmúlt pár héten belül) ; ezért is a dokik úgy állítanak e, ahogy ráállítottak - tehát fél tablettánként csökkentik majd a gyógyszert; engem így állítoittak le, amikor azt hitték, hogy szedem még a gyógyszereket.


A családom is aggódott a gyógyszeres időszakom alatt éás amikor nem szeedtem a gyógyszereket és a stílusom, modorom, mindenem pozitív irányba foprdult hirtelen, megnyugodtak - így velem együtt ellenezték, amikor a 2 évvel ezelőtti depresszióm (szerelmi bánat) utáni rossz állapotomnál a pszichológus javasolta hogy menjek vissza a pszichiátriára, újra gyógyszert feliratni. (Akkor folyton dühkitöréseim voltak meg sokszor támadtam magamra)


Stresszlabdát vettem és nyomkodtam. Vettem egy jojót és azzal játszottam. Stresszoldó teát ittam (ezzel a névvel árulják a gyógyszertárban). Rengeteget sétáltam, munka után kb 3 km-ert naponta. Változtattam az étrendemen, elhagytam az energiaitalokat, a koffeint és csak vizet ittam tea mellé- Ezeket is a pszchológus javasolta, hogy ha nem akarok gyógyszert. Még amit tudok javasolni az a Sedocur forte; gyógynövény alapú.


Hónapok után elkezdtem pozitívan látni a világot, meglátni, hogy másoknak tényleg szörnyű életük van és az én gondjaim semmik; megtanultam hálásnak lenni a sorsnak, hogy szerencsés lehetek, hogy tető van a fejem felett, nem haldoklom és van lehetőségem ételt-italt venni. Nem voltak változó momentumaim amikor egyszer pörögtem, egyszer befordultam. És nem volt több fizikai vagy lelki rosszullétem. Ez azóta is tart.


A táppénz pedig a lelkiállapotodtól függ, hogy mennyire tart alkalmasnak a doki, hogy végezd a munkád; amibe fokozatosan mész vissza - tehát a kezdetekben csak pár órát dolgozol, nem rögtön bumm bele. De szerintem azt a háziorvos írja ki neked, illetve, mint említettem, a pszichiáter, ha nem látja annak veszélyét, hogy öngyilkos vagy, lemondhat Rólad, ha nem követed az utasításait.


Ergo;

- ha nem szeretnél gyógyszert szedni, hanem természetes úton meggyógyulni, szólj neki és beszéljétek meg, hogy hogyan lehetne megoldani

- Ha Frontint szednél szívesebben ahelyett amit felírt, mond el, miért jobb a Frontin, mi a bajod a másikkal


A lényeg, hogy lássa a pszichiáter, hogy azért foglalkozol Te is a dologgal, ergo nem az van hogy hiába ír fel Neked gyógyszert, úgysem szeded; hanem kommunikálsz vele és nem csak ő dolgozik a gyógyulásodon, hanem Te is.


- The end - Regény vége :D

2018. okt. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vegul elmentem es felirtak Stimulotont. Nagyon jo eddig semmi mellekhatas. Es a Frontintol jobban lettem.

Vegul kiderult h nem is depi hanem csak reszben. De a gyogydzereket szedni togom.

2018. okt. 18. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!