Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tényleg nincsenek érzéseik az...

Tényleg nincsenek érzéseik az autistáknak? Miért gondolják ezt az emberek?

Figyelt kérdés

Egy barátom pár hete azt mondta, hogy ha valaki "nagyon" autista, akkor nincsenek érzései, nem örül, nem érez fájdalmat, nem fél...stb

Ez igaz? Valamiért nem hagy békén ez a gondolat, hetek óta ezen agyalok..

Én azt hittem eddig, hogy csak az érzések kifejezése terén nincsenek toppon, de azért vannak érzéseik,nem?



2018. okt. 17. 20:32
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Az autisták nem pszichopaták, a barátod viszont lehet, hogy egy autista.
2018. okt. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Persze, hogy vannak érzéseik. Nézd a Doktor Murphy-t.
2018. okt. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Autistáknak igenis vannak érzéseik, sőt sokszor még intenzívebbek is mint az átlagos embereké. De a haverod lehet h#*e.
2018. okt. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

A legtöbb embernek - többek közt a barátodnak is - fogalma sincs az autizmusról, az autistákról, meg az egyéb pszichikai eltérésekröl sem, hanem egymástól szedik a hülyeségeket.

AZ autistáknak VANNAK érzéseik, csak nem feltétlen tudják kifejezni azokat, és a fejlesztéseknek éppen azért van értelme, mert azt tanulják meg, hogy hogyan kell kifejezésre juttatni.

2018. okt. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy ki pontozza le a válaszokat? Megint csak valaki abban éli ki a kissebségi vágyait hogy a normális válaszokat lepontozza?
2018. okt. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
100%
Mert nézik a sok hülye filmet meg hallanak félinformációkat amiket rosszul adnak tovább. Az autistáknak vannak érzelmeik, de nehezebben értelmezik és tanulják meg "használni" azokat. Pl. sok autista gyerek későn lesz szobatiszta, mert éreznek bár ingert, nem tudják hogy mit kezdjenek vele. Ugyanez van az érzelmekkel, éreznek pl. boldogságot de nem feltétlenül úgy fogják kifejezni, ahogy az átlagember elvárja, mondjuk mosoly és nevetés helyett a kezét mozgatja vagy gyorsan pislog vagy bármi. Én aspergeres vagyok, gyerekkoromban ilyen problémám volt az éhséggel ( a szomjúsággal még ma is), éreztem de nem tudtam hogy ez azt jelenti hogy enni kell. A fájdalommal szintén, többször kerültem olyan szituációba ami fájt (pl. odazártam a kezem, letapiztam a főzőlapot) de magamtól nem jöttem rá hogy a fájdalom megszüntetésére az a megoldás ha kinyitom az ajtót vagy elveszem a kezem a főzőlapról. Ezeket külön meg kellett tanulni. A félelem is tök más fogalom volt számomra, én attól féltem ha valamit nem tudok előre vagy ha valami hangos zajt hallottam, de az utcán felém száguldó autó elől a mai napig azért ugrok el, mert megtanultam hogy el kell, különben elcsap és meghalok. Szóval az ilyen emberkék csak máshogy vannak huzalozva, egyébként ugyanúgy megvannak az érzéseik.
2018. okt. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mert nézik a sok hülye filmet"


Ezt a Doktor Murphy-re írtad? Persze, nem dokumentumfilm, de én ismerek autistát személyesen, és szerintem hasznos ez a sorozat ahhoz, hogy jobban megérthessem, mi zajlik benne. Szerinted miért nem?

2018. okt. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért, mert az autiszmus NEM EGY betegség, hanem egy összefoglaló fogalom. Az egyes autisták közt legalább akkora különbségek vannak, mint a nem-autisták közt és ezekböla filmekböl még vélelten sem tanulja meg senki, hogy milyen módon lehet velük együttélni.

Nálunk a családan két autista van, és a kettö közt is igen nagyok az eltérések, más dolgokra érzékeny az egyik és másra a másik, emellett teljesen különböz módon reagálnak azonos helyzetekben.

2018. okt. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Metionin ***** válasza:
100%
#7 A filmekben mindig a legsúlyosabb, "legautistább" típusokat mutatják be, mert azok a leglátványosabbak és sok ember emiatt tévesen ráhúzza az ott látottakat az összes autistára. Pl. nekem többször szóltak már be olyasmiket, hogy nem lehetek autista mert nem dülöngélek úgy mint az xy filmben a gyerek.
2018. okt. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak érzéseik, csak nehezen tudják őket kimutatni. Neked ösztönösek az olyan nonverbális jelzések, hogy ha vidám vagy, akkor mosolyogsz/nevetsz, ha szomorú vagy, akkor sírsz stb. Nekik ez nem ösztönös viselkedés, és vannak, akik nem is képesek megtanulni sem.
2018. nov. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!