Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az autistáknak ugyanúgy...

Az autistáknak ugyanúgy vannak érzéseik, csak nehezen fejezik ki őket? Lehet egyáltalán párkapcsolatban élni valakivel aki enyhén autista (de nem nagyon enyhén, hanem azért tényleg az, és ez meg is láttszik rajta)?

Figyelt kérdés

Most ismertem meg egy fiút aki autista. Lehet vele beszélgetni, de azért furcsa a beszédmódja, gondolkodásmódja. Viszont persze iszonyat okos, nagyon fejlett a memóriája stb, szóval nem úgy kell elképzelni mint egy totál fogyatékost, csak hát autista.

Lehet vele bármi? Persze tudom, hogy nem lenne egyszerű, de ahogy a szüleivel is ki tudtak alakítani olyan kapcsolatot, hogy jól ellegyenek, tudja szeretni őket, gondoltam mi is elsajátíthatnánk valami ilyesmit. Engem nem zavar, hogy mások mit szólnak, vagy hogy mekkora nehézségeket kell leküzdeni amennyiben egy autista ember képes szeretni valakit nőként, és nem tudom, hogy az autista emberek egyszerűen érzelemszegények vagy pedig csak nem tudják kifejezni az érzelmeiket?? Mert ha van rá lehetőség, hogy egy párt alkossunk, én vele szeretnék lenni. Vélemények, tapasztalatok?



2018. márc. 24. 20:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, valahogy kimaradt, aspergeres a srác, szóval ilyen súlyosságúnak kell elképzelni kb.
2018. márc. 24. 20:27
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem nem tudják kifejezni az érzéseiket, hanem nem is akarják kifejezni az érzéseiket, mert nem látják értelmét.
2018. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De azért lehetséges párkapcsolatban élni valakivel aki ilyen?
2018. márc. 24. 21:14
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Lehetséges, természetesen. Az autisták nem érzelemszegények, ők is képesek érzelmeket átélni, csak nem úgy fejezik ki magukat mint a normál emberek, és nem is úgy reagálnak bizonyos helyzetekre. Unokatestvérem autista, de már lassan egy éve van barátnője, így simán lehetségesnek látom a párkapcsolatot.
2018. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Az autistáknak pontosan ugyanúgy vannak érzelmeik, mint az átlagosabb embereknek. Csak nem tudják kifejezni. Vagy nem úgy tudják kifejezni, ahogy elvárnák. Az én fiam szintén autista, csak még kicsi, 10 éves. Eddig egyszer mondta, hogy szeret, de láttam, hogy nagyon összeszedte magát, hogy kimondja, mert amúgy meg az értelmét nem látják annak, hogy mindig mindenáron érzelmeskedjenek. Kicsit olyan székelyes feeling, biztos ismered a viccet.

Szerintem nagyon érdekesen gondolkodnak és a legkevésbé sem unalmasak :)

2018. márc. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Krakuta válasza:
33%
Ha nem szeretnél örökös idegességben élni, kerülöd a párkapcsolatot... Neveltfiam aspergeres autista. Nagyon nehezen lehet egyáltalán kommunikálni vele... Tehát, szerintem ne kezdeményezz vele párkapcsolatot...
2018. márc. 28. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Minden autista más, de álltalában nagyon "örülnek" neki, ha valaki érdeklődik feléjük. Lassan de biztosan kell kiépíteni a kapcsolatot. Én nem egy autistát ismerek, akinek felesége vagy akár gyereke is van.
2018. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahány autista, annyi féle érzelemkinyilvánitas. A fiam is autizmussal él, 14 éves, de szokta mondani, hogy szeret , és néha magától odajön hozzám ölelésért. Én nagyon remélem, hogy egyszer lesz párja.
2021. jan. 27. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!