Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi időre zárnák be a...

Mennyi időre zárnák be a zártosztályra? Vagy elmegyógyintézetbe?

Figyelt kérdés

Az anyámról van szó. Teljesen megkattant nála valami, sose volt normális teljesen, mert mindig vert engem és a testvéreimet is, főleg akkor ha nem volt otthon apánk, mert dolgozott. 2017 decemberbe elpattant nála valami, hogy el akar válni, elmenni, stb. Nem ezzel van a baj, hanem hogy hónapról hónapra rosszabb az állapota. Nem telik el egy nap se veszekedés és üvöltözés nélkül. Pár hónapja begyógyszerezte magát, a céllal hogy "öngyilkos" lesz, de közbe vidáman mutogatta apámnak hogy ő bevette ám az egész doboz nyugtatót. Akkor a zárt osztályra zárták 3-4 napra, de utána simán elengedték. Már ott tartunk hogy fizikálisan bántja apámat, veri, múltkor cafatokra tépte rajta a pólót. Ma késsel böködött felé. Olyanokra buzdítja apámat hogy ölje meg magát, legyen öngyilkos, mert miatta "ölte meg magát" ő is. Hugomat is megütötte múltkor mellkasba ököllel mert elvette tőle a telefont, mert hozzá akarta vágni a földhöz a drága telefont (amit apám vett persze). Folyamatosan öngyilkosságal fenyegetőzik. Elrohan, elhajt kocsival, kifut az utcára mint egy őrült. Apám nem meri bezáratni mert van egy jelentős nagyságú közös hitelük, amit egyedül nem tudna fizetni. Nyilván most már átlépte azt a határt a dolog hogy ez sem érdekli ezért elment másodállásba dolgozni is. De ami leginkább érdekel, hogy ha most teszem azt fel, elvitetem a mentőkkel egy ilyen kirohanás közepette muteromat, akkor mi lesz? Bezárják egy hétre? Egy hónapra? Ez nem elég, kijön és ott folytatja ahol abbahagyta. Fenyegetőzik így is folyamtosan hogy öngyilkos lesz öngyilkos lesz. Múltkor felhívta vezetés közbe fatert és azt mondta neki, hogy hallgassa hogy csapódik neki a fának és hal meg. Az a baj, hogy én a munka miatt, viszonylag távol élek a családtól, ezért közvetlenül nem tudok ott lenni minden nap hogy vigyázzak rájuk, mert akkor engem is kirúgnak a munkahelyemről. És nem, nincs közelebb munkalehetőség. És nem azért tanultam és nem azért vagyok, hogy a bolond anyámat felügyelejem hogy mit csinál.

Volt már valakinek hasonló dologban tapasztalata? Mennyi időre zárnák be? Ha bezárják van rá esély hogy jobb legyen, vagy hogy "meggyógyítsák"? Ez már olyan szintű érzelmi stressz hogy mind a 4en (fater, két tesóm meg én) isszuk a levét és egy életen át járhatunk majd terápiára.


Köszönöm ha elolvassa valaki és tanácsot ad!



2018. okt. 18. 15:43
 1/4 anonim ***** válasza:

nem tudom, hogy egyáltalán bevinnék e. például: kolléganőm alkoholista exférje teljesen kiütötte magát, napokig nem hallottak róla, így a fia elment hozzá. be akarták vitetni gyomormosásra, annyira kész volt, de már annyira észen volt, hogy a mentősnek azt mondja, hogy nem megy. ha nem egyezik bele a "beteg", akkor nem vihetik be.

nem tudom, hogy ez egy roham közben más-e.

videót, hangfelvételt csináljatok ilyen esetekről, hogy bizonyítsátok, mit csinál. aztán akár fel is lehet jelenteni őt testi bántalmazásért, és onnan lehet beutalnák őt kötelezően kórházba.

2018. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Menjetek el együtt édesanyád háziorvosához, mondjátok el neki ezt és kérjetek tőle tanácsot.

Itt pedig van pár hasznos telefonszám:

[link]

2018. okt. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a zárt osztály a legmegfelelőbb erre. Anyukád valószínűleg rettenetes szuicid gondolatokkal küzd, terápiára van szüksége. Nézzetek utána a Thalassa háznak, illetve Tündérhegynek. Én csak az előbbit ismerem nagyon jól, oda orvosi beutaló szükséges, de mindent megtaláltok a Thalassa honlapján.
2018. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Az utolsó két tippel mindössze annyi problémám van, hogy ő ezt nem érzi gondnak, se betegségnek, és ha már felhoznánk neki, hogy menjen el orvoshoz, még jobban bekanna, hogy be akarjuk zárni (tapasztalatból mondom).

2018. okt. 19. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!