Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4 naposan meghalt a gyerekem....

4 naposan meghalt a gyerekem. Hogyan lehet ezt túlélni?

Figyelt kérdés
Most lesz egy éve hogy születése után meghalt a babánk...ahogy közeledik az évforduló egyre rosszabb lesz...mikor lesz jobb? (a lesz másik című fejezetet kérem hagyjuk nem a kutyám döglött meg aki helyett veszek másikat)

2018. okt. 19. 15:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

[link]



Akár tetszik akár nem az állatokra mondják hogy megdöglenek az emberek meghalnak...ez egy magyar szó azért mert negatívumnak mondják az emberre az állatra nem negatívnak szokták értelmezni...nem értem hogy miért írtak ide olyanok akik ezt nem élték át....nem azok véleményére vagyok kíváncsi akiknek fingjuk sincs az egészről...mert ha lenne (isten ments ne is legyen) nem írnál ilyen baromságokat ...

2018. okt. 21. 23:28
 12/19 anonim ***** válasza:
25%
Tudod, aki ezzel tölti az idejét, hogy ki keresgeti a kifejezéseket a neten, annak nem a gyász a legnagyobb baja....
2018. okt. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Jujj de okos vagy te is ... na az ilyennek azért kívánom hogy élje át azt amit én (aki meg beleköt egy szóba és többet ér neki egy kutya mint egy ember meg is érdemelné )
2018. okt. 22. 17:01
 14/19 anonim ***** válasza:
71%

Kérdező, te az egész világra haragszol, mert meghalt a gyereked.

A fájdalom természetes, de ez a viselkedés kóros.

Nem fogsz tudni továbblépni, ha a haragot csak táplálod magadban.

Az meg nem biztos, hogy egy kutya élete kevesebb, mint egy emberé.

Egy gyilkosnál többre tartok egy kutyát.

Volt egy ismerősöm, aki a két gyerekét és a férjét egyszerre vesztette el egy balesetben.

Mégsem gyűlölte az egész világot, pedig 3 embert temetett el.

Ő tovább is tudott lépni.

Ha így állsz hozzá, neked nem fog menni.

2018. okt. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

Őszinte részvétem!

Ha szabad kérdezni,mi történt a babával?

Remélem nem tépem fel a sebeket.

2018. okt. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Yoda m. ***** válasza:
38%

Tisztelt gyászoló Anyuka, Apuka!


Bizony a Válaszadók többsége helyesen reagált... Persze, Te most azt gondolod, hogy hát nem az Ő picinyük ment el 4 naposan... Ja, így igaz! De, hogy mennyi napot él meg az ember fia, aki egyszer csak váratlanul eltávozik, végül is nem mindegy? A nővérem fia pl. 12410 nap után (34é) hagyott itt minket. Egyszerűen csak lefordult a székről (pont szilveszter éjjelén), s nem kelt fel többé. Azt hiszed az kisebb veszteség egy Anyának? Az nem legalább annyira fájdalom neki? Az unoka öcsém. Akkor most így jobb, mint 4 naposan? Mikorra kezdte volna megszokni önmagát... mikorra épp hogy bele-lendült volna az élet valós rejtelmeibe... Elárulom, nem jobb, sőt rosszabb!... és mégis túlélték szülei, nővérem és sógorom... Sőt, én is... De, hát mi mást is lehet tenni, mint túlélni? A sors-szerűség olykor kiszámíthatatlan.

De, hogy a kérdésedre válaszoljak...

1.) Úgy lehet túlélni, ahogyan a Nővéremék is tették. Élik saját életüket, ami jutott nekik. Mindenki azt teszi... Ameddig lehet.

2.) Hogy mikor lesz jobb? Az attól függ, hogy mikorra leszel képes elengedni... ha életed végéig ezen sopánkodsz, rágódsz, akkor soha. De, amint elengedted a picinyed... onnantól lesz jobb.

Majd megtapasztalhatod magad is. Ha akarod.


AZ ERŐ legyen Veled!

2018. okt. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Próbálj meg emlékezni Rá egy Mécses Meggyújtásával!


Ui: Mindenszentek Napján talán egy kicsit lecsitul a Vihar Benned/Bennetek...

2018. nov. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
46%

Komolyan a szóhasználatáért kell megszólni egy édesanyát, akinek meghalt a kisbabája? Még csak nem is káromkodott, vagy ilyesmi. Én eléggé nyelvtannáci vagyok általában, de ez még nekem is túlzás.


Aki meg azon izél, hogy gyászolás közben miért kell szótárazni, annak is gratulálok.

2018. nov. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
49%

Részvétem! Ez a füzet a gyászról szól. Remélem, segíteni fog neked feldolgozni ezt a tragédiát: [link]

Egy részlet a füzetből:

"Bármilyen furcsának is tűnik, néhány gyászoló személy fél maga mögött hagyni nagyfokú bánatát, azt hiszik, hogy ez az elhunyt személy iránt érzett szeretetük csökkenését mutatja. Ez egyáltalán nem így van. Ha magad mögött hagyod a fájdalmat, utat engedsz a kincsként őrzött emlékeknek, amelyek kétségtelenül mindig veled maradnak."

2018. nov. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!