Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan valtozzak meg? Életmód...

Hogyan valtozzak meg? Életmód váltás? Kinek sikerült?

Figyelt kérdés

Szeretnék életmódot váltani, jobban odafigyelni magamra, de ez sose jön össze.


Akárhányszor elkezdek diétázni, anyuek beszólnak hogy nekem minek kell amikor nem vagyok kövér?!

Vagy pedig csak egyszerűen feladom mert hiányzik egy édes kis csoki vagy egy kis sos nasi.


És ne írjatok azt hogy néha belefér egy egy kocka, mert nekem az se mer onnantól kezdve meg eszek egy egész tábla csokit, vagy akar 200g(!😭)csipszet is ha olyanom van, tehát nem birom megállni, hogy na majd a többit holnap.


Sporthoz is lusta vagyok a munka mellett.

Meg azt is elkezdem és két hét után annyiba marad.


Ugyan ez van a tanulással is.

Németet kene tanulnom hogy tudjak legalább egy nyelvet is de ahhoz is lusta vagyok, és csak arra gondolok hogy én hülye miért nem tanultam többet a suliba a németet. És akkor most nem kene. (Suliba nem voltam ennyire lusta, rengeteget tanultam)


Illetve az itthoni munkákat, takarítás,főzés akármi azt mindig elvégzem minden nap, nem halogatom órákat, ha meg fozok addig nem eszek amíg el nem

mosogatok, pakolok, ha este hagyunk egy kis mosatlant, reggel felkelek és fel óra múlva már mosogatok is.

Szóval trehany nem vagyok.


Csak egyszerűen lusta az életmód váltáshoz, pedig akarom. Mer nem erzem így jól magam, sok a stria, kezdek hizni, utálom ezt a körte alakot is..a sok csipsztol ronda pattanásos leszek.

mostanában sok csipszet ettem, erre meg most is ettem egyet film közben. és előre látom milyen ocsmány pattanásos leszek. Tudom hogy nem kene de egyszerűen nem birom megállni.

Van hogy nem is veszek magamnak de pl a párom vesz itthonra csak úgy, meglátom, és nem birom ki hogy ne nyuljak hozza:(


Nem lényeg hány kiló vagyok igazabol az átlagos és a duci között vagyok alkatra. Itt azzal van a baj hogy lottyedt a borom, strias, és vastagok a labaim.


Mégis mi motivalna? Vagy hogyan valtozzak meg?

Amikor sose sportoltam és világ életemben rengeteg édességet ettem..


Kezdek emiatt depis lenni mer nagyon nemvagyok megelégedve, és onbizalmam sincs már!


Köszönöm annak aki normális választ ír!



2018. okt. 27. 00:47
 1/3 A kérdező kommentje:
Látom reménytelen az esetem
2018. okt. 27. 08:51
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Ne hisztizz

2. Ne legyél türelmetlen


Ha nem ad elég motiválást az, hogy "rondának" látod magad a tükörben, akkor nem tudom, hogy mi fog... Talán gondolj arra, hogy az a sok nasi, szépen lassan öl belülről téged. Kezdetnek tehetnél annyit, ha nassolásra vágysz, kicseréled a csokit/chipset magvakra, gyümölcsökre, zöldségekre, étcsokira, ha nem megy mértékkel a többi. Nem mondtad, hogy mit iszol de legjobb lenne a víz, és legalább 3l naponta, hogy tisztuljon a szervezeted.

Nekem még az segített, ha édeset kívántam nassolni: ittam vmi szörpöt, esetleg egy pohár üdítőt de már azt is felcseréltem 100%-os gyümölcslére. Amúgy a rostos gyümilé is jó a szervezeted tisztítására, helyre rakja a beled, és fogyáshoz is remek, mert általa betudod vinni az elegendő cukrot. Gyógynövényes/fekete/zöld teák is nagyon hasznosak fogyási periódusban. Nem tudom, hogy alapjában miket eszel (gondolom 3 fogásos magyar menü), megtartva a 3 fő étkezést. Na én itt elsőre csak visszavettem az ebéd mennyiségéből, utána ki is hagytam azt, vacsorára meg hidegtál helyett csak zöldséget ettem, vagy egy bögre fekete tea mellé háztartási kekszet. Reggeli számomra a legfontosabb volt abban az időkben, szval sose hagytam ki: müzli, gabonapehely, mézes vagy lekvároskenyér mellé tea. Később meg áttértem: mogyoró + mandarin + tea, vagy joghurt, banán...


Ami még hasznos lenne, ha bevinnél az étrendedbe heti 1x halat legalább, pl olajoshalat az egy vacsorára/ebédre elég.


Továbbá én magamnak állítottam ki szabályokat pl 10 óra után már nem reggelizek, főleg ha délre esik az ebéd ideje. Este 7-től már késő van vacsihoz ami nehezebb (pl hal, hidegtál..), max csak zöldség jöhet. Este 10 után már nincs nasi (ritkán popcorn becsúszik filmezés miatt).


Sportban annyit, hogy amikor megmondtam magamnak hogy most fogyni fogok, akkor itthon követtem a tesiórai bemelegítést, utána felülés/hasprés/guggolás...és ezeket mindig növeltem, reggel meg este zuhanyzás előtt csináltam. Ami közben segített, hogy elkezdődött a tanév és volt sok tesióra, így könnyen megtudtam tartani a lefogyott súlyom. A bőr feszességét/striák illetően, túl sok mindent nem tudsz csinálni, mert a mozgástól is fognak repedni. Halványítani tudod hideg-meleg váltózuhannyal, dörzsöléssel, pár krémmel.


Amit én feleslegesnek tartok: kalóriaszámlálás. Csalóka, mindenkinek más a szükséglete. Felesleges időpazarlás méricskélni, írogatni. Főleg, hogy ha tudsz mértéket tartani. Pl. Üdítőkből nehogy megvedd a lightos/zero xarokat mert csökkentett energiatartalmúak meg nincs bennük cukor, mert csak saját magaddal cseszel ki és bedőlsz a marketingofgásoknak. A cukor nem ellenség, az az egyik fűtőanyagunk, csak vigyázni kell vele mert könnyen megéget. Ugyanez vonatkozik a fehérjékre, szénhidrátokra stb. Én már rég túl vagyok a fogyási szakaszomon, szval az alapelveimet betartva, szinte bármit megengedek magamnak: és nem hízok. Anno 65 kg-ról fogytam 45-re (6 éve) aztán most 49-en állok. 1-2 kg szokott mozogni, aktivitásom függvényében. Ja meg annyit, ha csak döglődös napot tartok, akkor tényleg csak minimális ételt fogyasztok, mert úgysem használnám fel.

2018. okt. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez igen!

Gratulálok a kitartasodhoz!! Ügyes vagy!


Megpróbálom lecserélni igazad van, csak az a baj azok nem olyan finomak mint pl egy hagymás-tejfölös csipsz!


Igen rendes kajákat eszek napi 3-4x, néha be csúszik reggelente peksuti. Inni viszont nem iszom sokat ez is probléma, de általában vizet iszom.


Megpróbálom betartani ezeket már tényleg, mert semmi onbizalmam. És nem is erzem így jól magamat ebben az egészségtelen életmódban.

Hat az a baj hogy ez se motivál igen mert mondom fel teszek egy kos alapozot aztán megvan oldva...anélkül ki se merek menni, bár amugyse a legszebb a borom.

2018. okt. 27. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!