Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet csökkenteni a...

Hogyan lehet csökkenteni a szorongást, gyógyszerek nélkül?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben mindenen idegeskedek, szorongok, és kezd rámenni a mindennapjaimra teljesen.

Sok stressz ért, és olyan élethelyzetben vagyok, hogy nem sikerül lenyugodnom.

Nagyon szeretnél valahogy segíteni magamon, szakember nélkül, mert azt mondják, fejben dől el.

De mégis hogyan tudnék ebből kijönni?

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok!



2018. okt. 29. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Kognitív viselkedésterápia. Telibeszarom életérzés. A külvilágra koncentráció a belső világ helyett. Túllendülés. Ilyesmik.

Ha a rossz dolgokon görcsölsz, akkor nem csak a dolgok lesznek rosszak, hanem te magad is beleőrülsz, ami nem túl konstruktív.

2018. okt. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ez eddig így oké.

Csak hogy lehet ezeket hosszútávon, töretlenül fenntartani, és a végére érni ennek az egésznek?

Tartós, és hasznos módszereket keresek.

2018. okt. 29. 19:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Két dolog mindenképp kell hozzá, mentálisan és fizikálisan is kell változtatni. Egyik,hogy a fejedben átállítsd a gondolkodásod. Alapvetően azért stresszelünk, mert negatívan állunk hozzá az adott helyzethez. Ha ezt sikerül úgy átfordítani, azt nézzük mi nekünk a pozitív, a hasznunk benne, akkor csökkeni fog a feszültség. Másik, ami szerintem fontos, hogy az adott helyzetre, hogy reagálunk fizikailag, jó formán az izmaink össze görcsölnek a stressztől, ezt kellene oldani, edzéssel, masszázzsal, vagy autogén tréning is segíthet( erről vannak youtube-os videók, de sok gyakorlás kell hozzá, mire igazán működik). Nem utolsó sorban, lelkileg is érezzük jól magunkat, jó társaságban legyünk, beszélgessünk, nevessünk. Igyekezni kell, minden olyan tényezőtől megszabadulni, amit negatívan élünk meg.
2018. okt. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2018. okt. 29. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
Igazából ugyanezt írtam, google első találat lett volna a kognitív viselkedésterápiára.
2018. okt. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Javaslom olvasd el Eckhart Tolle: A MOST HATALMA c. csodás könyvét. Tudok olyan embert, aki meggyógyult általa.
2018. okt. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Jóga, meditáció!
2018. okt. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ma voltam a szorongásommal a Tihanyi Tamás gyógyítónál. Sokkal de sokkal nyugodtabb vagyok. Fogok még menni hozzá, de már ajánlom is neked. Korrekt áron van. Jó fej, empatikus.
2018. okt. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!