Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen roham ez, és hogyan...

Milyen roham ez, és hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés
Soha nem idegeskedtem, hisztiztem és sírtam annyit, mielőtt lett volna barátom. Viszont az 1,5 éves kapcsolat alatt teljesen tönkretettük egymást. Megcsalás, betolakodó ex barátnő, 0 önbizalom, és persze egymásban sem bízunk. Megváltoztam, bevallom, egy igazi hisztis lány lettem, aki 0-24 órában csak féltékeny és veszekedik a múlt miatt. Egy ideig nyugodt voltam talán 2 hónapig, aztán megint történt valami a régi barátnővel kapcsolatban, és sírógörcsöt kaptam, elkezdtem kapkodni a levegőt, 5 perc múlva elzsibbadt az arcom és a kezem is. Ekkor már megijedtem kicsit. Két óráig csak sírtam folyamatosan. Barátom egész végig mondta, hogy nyugodjak le, persze nem hatott rám semmit. Aztán 1 hónapig semmi, és szintén történt egy apró dolog, aminek ugyanúgy nagy feneket kerekítettem, és az nap 2x is lejátszódott ez a sírógörcs, levegő kapkodás, gyors szívverés.. Miféle roham ez, és hogyan segítsek magamon? Hogy hívják ezt a hirtelen felindulást? Egyszer 3 éve már történt velem ilyen, hogy kifulladásig labdáztam egy barátnőmmel, aztán hirtelen sírógörcs tört rám, és nem kaptam levegőt, később pedig a sürgősségire mentünk, mivel nem akart csillapodni a szívverésem. Aztán meg egész este csak sírtam, és a hideg rázott. Soha nem éltem ebben a hitben, hogy én ilyen mentális beteg lennék, de most kis idő alatt sokszor előfordult, és képtelen vagyok leállítani magam, és nagyon félek.. Mi a megoldás erre? Mit tegyek? 18/L
2018. nov. 1. 00:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Pánikroham.. Pszichológus, ha nem segít akkor pszichiáter. És nem ártana kiiktatnod az életedből a mérgező személyeket. :)
2018. nov. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az h milyen roham nem tudom de velem is volt ilyen rengetegszer. Felemészted magad teljesen, ha nem jó ez a kapcsolat lépj ki mert jobb nem lesz . Én is rossz kapcsolat után lettem ilyen , a jelenlegi párom is itta ennek a levet . Állandó féltékenykedés, többet képzeltem a dolgokba mint amik valójában voltak. Üljetek le és oldjátok meg a gondot ne csak pár mondatot beszéljetek róla. Nem tudom hogy jön képbe az ex , de ne veszekedjetek rajta hanem csináljatok ugy hogy többet ne legyen az életetekbe

. Amíg nem érzed biztonságba magad a párod mellett ez lesz , márpedig a leírtak alapján nem érzed. Foglald le magad , vezesd le a stresszt. Most lehet hülyeségnek hangzik de ram mikor ilyen "roham "jött hogy olyan féltékeny voltam hogy azt hittem megőrülök szó szerint, összetörtem egy poharat kibogtem magam aztán a párom mit sem tudott róla. Később higgadt fejjel beláttam feleslegesen idegeskedtem. Sajnos nekem a természetem is ilyen. Én szeretem a párom 24oraban magam mellett tudni, ő is szeret velem lenni de nem olyan aki állandóan a szoknyám mellett ül . Egy kisidobe telt mire hozzászoktam és rájöttem h felesleges aggódni. Azóta ha elkezdem túl bonyolítani a dolgokat lefoglalom magam . Takaritok, játszok a telefonon, keresek programot magamnak. Szinten erős szívdobogás volt nekem is , főleg estenkent, és mindenem elsírtam magam. A vége amikor azt mondtam h elég amikor 3orakat aludtam és jó pár kgtol megszabadultam.

Szóval a lényeg ha jó neked ez a kapcsolat változtass a felfogásodon a hozzaallasodon, ha nem jó lépj ki belőle mielőtt nagyobb baj lesz.

Én voltam orvosoknal is,mindenki azt mondta a sok stressz. Remélem segítettem

2018. nov. 1. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2-es! Nem tudom a válaszolónak segítettél-e, de nekem nagyon sokat. Köszönöm hogy leírtad a történetedet. Reményt ad, h igenis lehet változni.
2018. nov. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!