Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki hangoztatja az öngyilkossá...

Aki hangoztatja az öngyilkosságot, az csak figyelmet szeretne kapni?

Figyelt kérdés
Nem is akar valójában meghalni? Hiszen aki tényleg megakarná ölni saját magát az csendben teszi.
2018. nov. 6. 12:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem igen. Sajnáltatja magát hát ha eléri a célját.
2018. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem jelenteném kategorikusan ki. Lehet, hogy még nem határozta el magát, de foglalkozik az eshetőséggel, ami pláne nem zárja ki, hogy meg is teszi.
2018. nov. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát persze, aztán ha mégis megteszi akkor meg lehet sopánkodni.

A legtöbb öngyilkos előtte jelzi a környezetének, hogy baj van. Sokszor nem konkrétan az öngyilkosságról beszél, de mindig utal rá, hogy problémája van az élettel.

Persze olyan is van aki csak ezzel akarja nyomatékosítani a mondandóját. Ez a tipikusan "Ha elhagysz akkor öngyilkos leszek" szerű megnyilvánulások.

Akit valóban foglalkoztat az öngyilkosság az (szerintem) nem fenyegetőzik vele, hanem utal rá, hogy gondja van. Az öngyilkos sem akar meghalni, Ő is mindig fél tőle, csak van az életében egy (vagy több) olyan probléma aminél a halál is kevésbé félelmetes.

2018. nov. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%
Utolso 100%-ban elmondta, ami a mondanivalom lett volna. Teljesen egyet ertek.
2018. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
3. válaszolónak teljesen igaza van. Senki nem fogja azt mondani, hogy "meg fogom/akarom ölni magam", aki valóban ezt forgatja a fejében. Figyelmeztető jelek lehetnek azonban a halállal való foglalkozás, annak hangoztatása, hogy nincs is értelme az életnek, fokozódó közönyösség stb. Konkrétan nem szokta senki megmondani, hogy meg akar halni.
2018. nov. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ex pasim öngyilkossággal fenyegetőzött mikor az anyja el akart költözni a pasijával vagy akkor is mikor össze veszett bárkivel és akkor is amikor az anyja el akarta küldeni dolgozni mert hogy soha életében nem akart és nem is fog dolgozni. Nem csoda hogy az exem lett
2018. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Ez nem igaz. Volt már párszor hogy már majdnem megcsináltam stb, és akkor csak úgy éreztem (ha nem is ismerem személyesen őket) egy elköszönést megéremelnek az ismerőseim. Nem hiszem hogy ez figyelemfelkeltés lenne.. Az én esetemben nincs senkim, se család se barátok, ami nem is kéne, ami számítana egy barátnő de ebbe a világba azt hiszem nem kell sorolnom milyen ribik miatt inkább kihagyom. Más pedig nem tudna lebeszélni róla, még ha valakinek megfordulna a fejébe hogy lebeszéljen akkor sem. Szóval NEM ifgyelemfelkeltés minden esetbe, csak akkor tudod megállapítani ha ismered az illetőt. Ha tényleg nem kap figyelmet és azt szeretne, akkor sokat segítene ha kapna... De ez bonyolult...
2018. nov. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

7-vagyok)) Azt kifelejtettem, hogy véres képeket is csak azért osztok meg, mert én büszke vagyok rá, és nem érdekel mások véleménye.

Remélem ez segít nem elítélni minden depressziós embert.

2018. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét válasz.

Családtagom hangoztatta is, próbálkozott és harmadszorra "sikerült".. (próbáltunk segíteni, hiába).

Én hallgattam róla, megpróbáltam, majdnem sikerült.

2018. nov. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!