Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehetne megszabadulni...

Hogyan lehetne megszabadulni a szadista gondolkodásoktól, fantáziálástól?

Figyelt kérdés

Lassan egy éve jelen van ez, főként 1-2 olyan lány ellen irányul, akikhez soha nem lehet semmi közöm.

Azért ijesztett meg különösen, mert nem voltam ilyen.(kegyetlenkedő szadista szexuális fantáziálás) Mindig szerettem segíteni másokon, összeszedni az elesetteket (de ezt nem arra használni, hogy az illető megkedveljen, nem taktikám a hősködéssel történő barátnőszerzés). Sose voltam olyan aki szándékkal ártana akarna.

Érthetőbbé teszi ezt a silány, üres érzelmi életem, hogy a közelebbi barátaim sem elég közeliek, nem érzem hogy kellően jelentős volnék számukra, megérteniük sajnos csak ritkán sikerül, de ez nem teszi ezt a torzulást elfogadhatóbbá. Nehezen teremtek kapcsolatokat, közeledek mások felé.

Ki-ki török ebből, de mint egy leszokó dohányos, vissza-vissza esek. Nem olyan durván, nem olyan mélyre, de akkor is zavar, hogy ez jelen van bennem. Tettlegességig semmi nem fajult.

Az érzelmi életem pozitív irányú változására kicsi az esély, sok időbe fog telni kikerülni magából a problémát okozó érzelmi helyzetből.

Hogyan lehetne ebből kilábalni ennek ellenére?


2018. nov. 6. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Várjunk, bántani akarod őket ezeket a lányokat, vagy csak annyi fájdalmat okozni hogy még élvezzék?
2018. nov. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ez messze több, mint amit élveznének.
2018. nov. 6. 17:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát néhány lányt én is elfenekelnék... :-D
2018. nov. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ez sajnos több. Amit Te mondasz annak van egy egészséges szintje, ha a másik fél szereti az ilyesmit.

Nálam a személyiség szolgává törése, háziállatot megszégyenítő feltétlen engedelmesség kivívása a fantáziálás tárgya, a fájdalom, megszégyenítés gyakorisága, mindenféle perverzitáson keresztül.

Ezekre nem bíztatást kérnék, hanem tanácsot, hogyan mérsékelhetném hatékonyabban.

2018. nov. 6. 17:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el találsz olyan nőt, aki ezt beveszi. :D Amíg nem akarod őket lefejezni és utána megdugni nincs gond. Ha úgy érzed ez eddig nem volt így, akkor meg keress fel pszichológust, mert valami trauma állhat mögötte.

Puszi, pá.

2018. nov. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Sok ez.

Járok 2 éve már, de ezt nem tudnám elmondani. Megértené, én szégyellném.

2018. nov. 6. 18:16
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
És miért szégyelled? Férfiak milliói élnek ugyan ezzel a gondolattal a világon. És nem csak gondolkodnak rajta..
2018. nov. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amint megszűnik az ok (--> találsz valakit, aki viszonozza az érzéseidet, képes leszel könnyebben kapcsolatot teremteni az emberekkel), megszűnnek ezek a gondolatok, mert ezeket a frusztráció szülte és szüli folyamatosan. Az okokkal kell foglalkozni, nem ezekkel a gondolatokkal önmagukban, ezek csak "tünetek". Tapasztalatból beszélek! Nekem nem szexuális jelleggel, de ugyanilyen gondolataim voltak nagyon sokáig, de amint az életem többi része nagyjából (nem teljesen!) rendbejött, ez is rendeződött. Viszont ehhez járnom kellett terápiára és szereznem kellett pár barátot. Egyébként eleinte én is nagyon megijedtem ezektől a gondolatoktól, de nem kell, az agresszív gondolatok az emberek természetes "részei", mindenkinek vannak, nem a világvége, a lényeg, hogy az ember ne tegyen semmi rosszat. És persze amit írtam, hogy tegyen érte, hogy a dolgok okával foglalkozzon.
2018. nov. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#7. Engem zavar ez, nem egy adott réteghez hasonlítom magam, nem is a többséghez, inkább az egészségesebb lelkű ember állapota felé tartanék.


#8. Igen, tudom, hogy ez okozza, olvastam is a témában, mégis annyira intenzíven jelen van, hogy tartok attól, hogy később is megmarad, erős fétisként jelen marad. Az is tiszta, hogy ez, vagy más torzulás általánosságban előjön az emberekből ha frusztráltan élnek tartósan.

Sajnos azonnal nem tudom ezt rendbe tenni, nyilván az lenne a megoldás, én is abban hiszek, hogy nem a tünetet hanem azt kell kezelni ami kiváltja a tünetet. De mivel a kiváltó okokat jelenleg nem tudok kezelni, csak dolgozni rajtuk (ami igen bizonytalan, olykor 1-1 időszakra reménytelen), így ideiglenesen magát a tünetet is szeretném kezelni. Tenni nincs nagyon lehetőségem, hiszen aki ilyet akar tenni annak azt meg kell szerveznie elég komolyan, illetve az illető jelenlétében nincs bennem agresszió, nem tudnám bántani.

Köszönöm a válaszokat.

2018. nov. 6. 19:36
 10/11 anonim ***** válasza:
Pedig könnyebb 1-2 havert összeszedni, és mindenkinek van is rá lehetősége, mintsem frusztráció kiváltotta tüneteket oki "kezelés" nélkül megszüntetni, ami majdnemhogy lehetetlen. Jelenleg maximum azt tudod tenni, hogy erőszakkal nem gondolsz rá, és amint eszedbejut, elkezdesz valami totál másra gondolni. Persze ettől inkább csak a tudatalattidba fogod száműzni ezeket a gondolatokat, és ezáltal talán mégnagyobb eséllyel lesz belőle "fétis", vagy bármilyen agresszió, ami majd később "kirobban belőled", mintha szimplán szabadjára engednéd a gondolataidat. És egyébként erről szól egy terápia, hogy ezeken a gondolatokon segíteni tudjon a terapeuta, de néma gyereknek... ;)
2018. nov. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!