Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vannak itt idősebb (25+)...

Vannak itt idősebb (25+) anorexiások?

Figyelt kérdés

Olyanokat keresek tapasztalatcserére, akik mar bőven felnőtt és hosszú évek óta küzdenek anorexiaval.

Én nagyon mélyen megjartam a betegség legmélyebb bugyrait (169cm és 29 kg voltam, mikor újraélesztettek), 9 évig jártam pszichoterápiára, összeadva éveket töltöttem bentfekvőskènt pszichiátriai klinikán. Volt pár visszaesèsem, de most már évek óta jól voltam (a teljes gyógyulásban sohasem hiszek).

Most egy 8 éves kislánnyal az oldalamon, felnőtt, dolgozó anyaként újra kezdem észrevenni magamon a jeleket, igaz, már közel sem olyan durván es szélsőségesen, mint régen (azért valamennyit használt a sok évi kezelés...).

De: rengeteget gyalogolok "feleslegesen", nem veszek újra semmilyen nassolnivalót (csak a kislanyomnak), szándékosan nem hagyok időt magamnak az étkezésre, sem a munkahelyemen, sem otthon, mindig elfoglalom magam valamivel, hogy ne legyen időm enni, stb... ilyen apróságok, de ennél messzebbre nem megyek, mert el kell látnom a gyerekemet. Ezt viszont brutálisan nehéz megallnom, hogy ne koplaltassam magam olyan drasztikusan, mint régen, csak a "józan ész" keretein belül...Rettegek, hogy elkap a gepszij, most vagyok 46 kg (a "gyógyulás" után voltam 61-62 kg 169 cm-hez).


Van itt olyan, aki hasonló cipőben jár?



2018. nov. 9. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
De miért nem szeretsz enni? Olyan finomak pedig az ételek.
2018. nov. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
"betegség".. atyám. nem, nem hiszem hogy bárki is 25 felett még olyen kretén lenne hogy direkt koplal. vagy nagyon-nagyon ritka (lásd: te). tényleg nem tudom az ilyeneknél miért nem hagyják simán hogy a természetes kivalasztódás intézze a dolgát.
2018. nov. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
#2 te meg egy satani paraszt vagy
2018. nov. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
Èn ismerek egy ilyen nōt, de ō màr tènyleg idōsebb, kb 40 valamennyi ès azt gondolja magàról, hogy egy tinèdzser ès ùgy is viselkedik kb szerintem èn èretteben tudok gondolkodni nàla. Bírom ōt egyèbkènt, meg jó vele dumàlni, de nèha nehèz kicsit hogy akkor most ōt is tininek kezeljem vagy felnōttnek...
2018. nov. 10. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg enned kéne. Ne legyél önző. Van egy gyereked. Most "csak" kihagyod az alkalmakat...aha...mi lesz később? Majd ha összeesel, és minden problémád lesz, a gyereked mit fog csinálni? Húzz orvoshoz, vagy állj neki enni. Ez így nem állapot. Legközelebbinél nem biztos ám, hogy túléled.
2018. nov. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én megértem.. nekem van egy 14 hónapos kisfiam. Anorexiás voltam és küzdök azzal, hogy ne essék vissza. Most 170cm/45kg vagyok, de igyekszem arra, hogy a gyerekem és a férjem ne élje át velem a poklot és hogy értük mérjék a félelmeimmel szembe menni.
2019. dec. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!