Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem "fogom fel" a mai...

Miért nem "fogom fel" a mai napig a halálát?

Figyelt kérdés

Egyik szülm már 3 éve elhunyt. A mai napig nem érzem hiányát, egyszerűen olyan mint ha dolgozna, vagy valami más ok miatt nem lenne itthon. Más családtag elvesztésekor kitudtam magam sírni, tudtam gyászolni, de azóta csak vegetálok ha néha igazán eszembe jut.

Normális ez ennyi év után, hogy még mindig nem érzem hiányát, "hiszen csak nincs itthon?"

Pedig láttam őt meghalni/meghalva.

Lehetséges érzelmileg ennyire kiégni?



2018. nov. 16. 18:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
szülőm×
2018. nov. 16. 18:32
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem tudod elfogadni. Nálam is van ilyen, de időről időre bekattanok, olyankor bőgök, mint a tehén.
2018. nov. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem édesanyám 21 évvel ezelőtt halt meg, itthon, én is láttam őt halottan, rákos volt.


Én még kb 10 évvel ezelőtt is szinte mindig ugyanazt álmodtam minden éjjel, két félét:

Egyik verzió: hazajövök, anyám szobájának ajtaja nyitva, az urnája (nem temetőben van, hanem itthon) nyitva van, rohanok le és lent ül a nappaliban és mondja, hogy most már nem hal meg.

Másik verzió: áll anyám a kapuban, csenget, hogy engedjük be, bejön, mondja, hogy tévedés volt, csak halottnak hitték.

És ez nekem kb 15 éven át kísértett. Fél-egy évig nem is, hanem utána, de aztán intenzíven, majd az utolsó időszakban ritkult, de most, 21 évvel később is sokszor álmodom vele, hogy nem halt meg, hogy csak "próbahalál" volt, de a következőből már nem jön haza, mert az végleges lesz.


Szóval elkeseríteni nem akarlak, de a gyászmunka lehet nagyon hosszadalmas. Évtizdes nagyságrendű is. Ez teljesen normális ott, ahol jó és közeli volt a kapcsolat az elhunyt hozzátartozóval.

2018. nov. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nem tudok sírni azóta sem pedig jól esne.
2018. nov. 16. 18:44
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
valószínűleg álomvilágba menekültél amit el is fogadtál.hogy mennyire normális azt nem tudom mert nem könnyű megmondani hogy mi számít normális reakciónak.
2018. nov. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Talán egy gyászterapeuta vagy pszichológus segítene.A neten is olvasgathatsz a gyász szakaszairól és az elakadt gyász problémáiról.
2018. nov. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Voltam anno pszichologusnal is miutan meghalt, de semmi nyomat hianyat nem erzem. Durva ezt igy "kimondani" de nem is hianyzik. Mint ha nem lenne itthon vagy sose lett volna, nem tudom ertelmesen megfogalmazni.
2018. nov. 18. 20:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a másik szülőd nagyon szereted, és ő tud számodra elég biztonságot nyújtani. Legalább nem szenvedsz.
2018. nov. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A gyásznak a legelső, "tagadás" fázisában vagy még mindig. Szerintem ha 3 éve ebben vagy, érdemes olyan terapeutát felkeresni, aki kifejezetten a gyász feldolgozására specializálódott.
2018. nov. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt írod nem hiányzik,de nem tudsz sírni pedig jól esne.továbbra sem értem.akkor most fáj az elvesztése vagy nem?ha nem akkor miért akarsz sírni?
2018. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!