Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg fogom magam ölni, mert...

Meg fogom magam ölni, mert nem tudok tovább fogyni. Elegem van. De mit is tehetnék?

Figyelt kérdés

Tavaly ilyenkor, 2017 október 22-én kezdtem el diétázni, és április 30-ig tartottam. 23 kilótól szabadultam meg. A végére már nagyon sóvárogtam, ezért akaratlanul is feladtam. Jelenleg 90 kg vagyok 166 centihez, tehát rengeteg. Tavaly 109 kg-ről fogytam le 86 kgra (igen, 4 kg azóta visszajött), de egyébként eredetileg 113 kg voltam, vagyis az volt a max.


Belemehetnék, hogy miért hizlaltam így el magam, hát emésztettem már magam én is ezen, talán ott rontottam el, hogy az evésre örömforrásként tekintettem, és emiatt gyakran hobbiból is ettem. Tényleg hosszan ki tudnám ezt fejteni, azonban nem látom értelmét most. Már nem is számít.


Az elmúlt hónapban sok dokinál megfordultam. Hormongondjaim vannak, fél évig nem is menstruáltam. IR-em volt tavaly, de most voltam cukorterhelésen és már az sincs. Refluxom, magas vérnyomásom is megszűnt, igazából tényleg sok egészségügyi problémám megszűnt és emiatt boldognak kéne lennem, hisz a többi (a maradék 25 kg) már csak esztétika, amellett, hogy ha leadnám egy csomó további szövődménytől menteném meg magam. (Meg valószínűleg a hormonjaim sem térnének el - nemi hormonok térnek el most, PCOS-em van)


A probléma ott kezdődik, hogy május óta egyszerűen KÉPTELEN vagyok újra diétázni. Tudom, hogy fejben dől el és akaraterő stb, de egyszerűen ha elkezdem nem tudom tovább tartani 1 hétnél. Mindenféle bajom lesz, ha elkezdem a diétát: szédülés, fejfájás, idegesség. Próbáltam fokozatosan, erre ment kerek egy hónapom, de ennek is a vége egy nagy falásroham lett. Ketogént próbáltam, nagyon nem jött be, paleo sem. Alapvetően eddig is szénhidrátszegényen étkeztem (150g az elején, majd 120g már a végére, mert néha megállt a fogyás hetekre és akkor csökkentettem - ez még a tavalyi diétakor). Most semmi nem működik, a testem nem akar diétázni, pedig sok függene tőle. Szociális szorongásom van, és az egész szar így. Szeptember óta minden napom szenvedés, sírással kelek és azzal fekszem. Semmit nem ér így az élet, hogy nem élek úgy, ahogy szeretnék. Rengeteg mindenben gátol a szociális szorongás, AMIVEL rohadt jó szakembereknél jártam, sokan a fogyást tanácsolták gyógymódnak, hisz egyértelmű volt nekik is hogy a túlsúlyom fog vissza.


Folyton falásrohamaim vannak, a rossz kedvem miatt is egyre több, azt hiszem könnyebb lenne feladni.


2018. okt. 22. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ne tedd! Kérlek ne add fel. Kérj újra segítséget, nem szégyen!

Én nem vagyok orvos, se dietetikus, érdemi tanácsot nem tudok adni hogyan csináld. De már most büszkének kellene lenned magadra. Én büszke vagyok rád hogy idáig eljutottam. És tudom hogy meg tudod csinálni.

Kitartás!!!

2018. okt. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

*Meg valószínűleg a hormonjaim sem térnének el - nemi hormonok térnek el most, PCOS-em van)


Ha PCOS-d van akkor van IR-ed is. Csak hogy tudd: a mai TB nem támogatja az inzulinvizsgálatát. A másik érték meg normálisnak mutatja, pedig koránt sem az.


80gr-os szénhidrát mellett tudsz csak fogyni. vagy az alatt. Nem csodálom hogy megálltál.

2018. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokan ott hibázzák el, hogy csak diétával akarnak fogyni, de mozgás az nulla. Nem csoda, hogy falásról nem lehet csak úgy átállni az alig evésre.


Kombináld össze valami rendszeres sporttal és akkor többet is ehetsz, nincs akkora törés.

Keress egy jó szakembert aki össze állít neked egy étkezési ÉS mozgás programot.

2018. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert van egy problémád, amitől kb. egy éve próbálsz megszabadulni, még nem kell ilyen kijelentéseket tenni hogy megfogod ölni magad. Mégis miért? Mert megrekedtél a fogyásban? Ehm, még csak egy éve kezdted, nem 3, 5, 10 éve. A diéta mellett mi is van a mozgással? Mert hogy arról nem írtál...

Próbálj meg (vagy újra) dietetikustól segítségét kérni, plusz pszichológus talán.

És kérlek ne te legyél az aznapi "megölöm magam kérdéses" illető.

2018. okt. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet candidád van, és ezért nem megy a diéta.
2018. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

2+ Plusz szerintem van még Candidád is, és még más hormonális problémád is.


Csináltass nyaki UH-ot, au adja meg a tutit Pajzsmirigynél, ne a vérvizsgálatra adj. Mert az lehet simán negatív, miközben az UH pozitivat mutat..

2018. okt. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Első, aranyos vagy, jól esett a válaszod :)


Magánkórházban csináltattam cukorterheléses vizsgálatot, 3 pontosat inzulinnal, minden érték rendben van. Nincs IR-em.

Mozgok is: úszás heti 1-2x, szobabicikli, aerobik, néha HIIT, ezeket váltogatom, heti 1-2 pihenőnap van.

Étrendem szakembertől van egyébként.

Azt nem írtam, h 4 éve diétázom, egyszer 113kgról lefogytam 95re majd vissza 109re. Csak arról beszéltem, amit tavaly kezdtem.


Pajzsmirigy UH-n is voltam már, meg vérvétel is volt ahol mindent megnéztek.


Candidát még nem vizsgáltak, köszönöm a tippet!

2018. okt. 22. 21:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Okés.
2018. okt. 22. 22:38
 9/14 anonim ***** válasza:
13%

Nem kell sírni, többet kell kardiózni és kevesebbet enni és ennyi a fogyás!


Bárcsak nő lennék!

Egy nőnek sokkal könnyebb lefogynia mint egy pasinak izmosra gyúrni magát!

2018. okt. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Próbálj a hozzáállásodon is változtatni, úgy érzem, ahogy leírtad a kudarc is benne van. Nem lehet egyszerű ha visszajön mindig a plusz,amit nagy akaraterővel igyekeztél leadni. Annyira mélyen benne vagy a diétában, és ha szeretsz enni, akkor még nehezebb neki kezdeni. Nem szeretném megmondani mit csinálj, de lehet egyszerűbb lenne, ha most el fogadod hogy ez van, ez a helyzet, és egy időre felejtsd el az egészet. Figyelj magadra,az evésre, és az érzéseidre hogy olykor ne a falás legyen a megoldás, próbáld kontroll alatt tartani magadat, egy egészséges egyensúlyt megtalálni.
2018. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!