Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » S. O. S! Mit tegyek?

S. O. S! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm az osztályomból, aki depressziós és nemrég túladagolta (direkt) az antidepresszánsát és a szülei bevitték a kórházba. Azonban a szülei ezek után sem zárják el előle a gyógyszereket, pedig tudják, hogy mi történt! Ő pedig nekem elmondta, hogy azóta többször is vett be többet mint kellett volna, amitől rosszul lett és hányt. Erről viszont már csak én tudok és nem tudom mit tegyek, hogy segítsek neki!

Nem tudom a szülei elérhetőségét, az osztályfőnökünkkel pedig nem tudom, hogy beszélnem kéne-e.


Mit tegyek? Segítsetek!



2018. nov. 19. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés, mert ha beszélsz róla valakinek, lehet, hogy elveszíted a barátnőd bizalmát. Viszont ha ennek ellenére úgy gondolod, hogy jobb egy élő dühös barátnő (esetleg ex-barátnő), mint egy halott benned bízó, akkor tényleg szólnod kellene valakinek. Ha az osztályfőnökötök olyan ember, akiben meg tudtok bízni, akkor valóban célszerű volna az ő segítségét kérni, ő valószínűleg tud abban is segíteni, hogy elérd a barátnőd szüleit. Vagy az iskolaorvosnak/nővérnek lehetne szólni.

Sajnos ha a barátnőd így folytatja, akkor nagyon valószínű, hogy előbb-utóbb komoly baja lesz. Azt tudod, hogy miért csinálja ezt, miért depressziós?

2018. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bizonyára kegyetlennek és érzéketlennek tűnik a válaszom, szakítsd meg vele a kapcsolatot. Ez nem a te dolgod, nem a te felelősséged, értelmetlen kívülállónak beleavatkozni, még ha érzelmileg érintett is. Az ilyen dolgoknak csak az a vége, hogy te magadat belerángatod egy olyan hullámvölgybe, amiből esetleg te magad sem tudsz kijönni. A "barátnőd" feltehetően rá is játszik a dolgokra és ilyenekkel akarja felhívni magára a figyelmet (mert pozitív tettekkel nem tudja).
2018. nov. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Beszélgess vele sokat, ne hagyd magára ebben az állapotban. Én mint tapasztalt antidepresszáns áldozat tudom,hogy ezek a szerek nem oldanak meg semmit és felesleges vele túladagolnia magát. A barátnőd keressen fel egy pszichológust,aki pszichoterápiával foglalkozik, és hagyja a gyógyszereket a francba. Esetleg add meg privátban a barátnőd elérhetőségét vagy nevét, hogy fel tudjam vele venni a kapcsolatot, mert így gyakorikérdéseken nehéz segíteni. 22/F
2018. nov. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 24. 09:35
 5/5 anonim válasza:

Ha a barátnőd depressziós, akkor baj van, és valószínűleg nem játssza meg magát. Mindenképpen beszélned kéne vele, főleg arról, hogy miért csinálja, mi bántja és hogy Ő szerinte mit tudnál neki segíteni. Lehet lesznek konfliktusok, de Te is tudod biztosan, hogy ilyenkor tényleg nem hagyhatod magára, mert ki tudja, mit képes magával csinálni. Én is voltam depressziós, és nagyon nehéz belőle "kigyógyulni", és egyedül biztosan nem fog neki menni.

Beszélj vele és kérd meg Őt, hogy Ő is próbálkozzon leállni a gyógyszerekkel.

2018. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!