Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ilyen egy pszichot...

Szerintetek ilyen egy pszichoterápia?

Figyelt kérdés
mikor megyek akkor a pszichológusomnak csak mesélek, h mi történt vlm az elmúlt hétben, ő pedig csak tanácsokat ad, mint egy barát kb. Ilyennek kell lennie? kb 2 hónapja járok, de kb csak ezt csináljuk
2018. nov. 23. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is járok, mi is beszélgetünk a múltról, mi miért történt, mik az összefüggések. Attól függ milyen problémával kerested fel. Nyilván más a téma ha valami nagy krízis van az életedben meg más, ha tanácstalan vagy it kezdj magaddal 20 évesen.
2018. nov. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2018. nov. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Sajnos ,igen.

Csak meghallgat,jó esetben próbál kiismerni és még jobb esetben ez érdekli is.Ha a 10.találkozás után is ugyanezt érzed hogy csak beszéltet/beszélget veled ne menj néhány hétig Ha nem érzed hiányát akkor nincs szükséged ilyenféle !életvezetési tanácsokra".

Ha ez szomorúan érint téged és ugyanúgy magad alatt vagy akkor sajna pszichiáter segítsége kell...

Beszélj a háziorvosoddal.

2018. nov. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én olyanhoz járok akit úgy látom érdekli is amit mondok, elég lelkiismeretes. Pár hónapja jártam valakinél aki borzasztó volt, késve jött oda, kicsit flegma volt, és mondott egy olyan dolgot amit szerintem pszichológusnak nem lenne szabad. Nem is mentem többet.

Azt azért látod/érzed, hogy érdekli-e mi van veled vagy csak dumálsz és néha odavág egy kérdést, hogy beszélj tovább és neki ne kelljen.

Mi egymás után fűzzük a gondolatokat, egy csomó érzést kivált ez belőlem, utána 1-2 napig ezen gondolkodom amiket mondott, amiről beszélgettünk. Én várom, hogy mehessek megint mert úgy érzem nem maradtam egyedül a problémámmal és nagyon jó ember, akihez járok, úgy értem emberileg.

2018. nov. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

En másfél hónapja járok terápiára de a beazélgetésen kívül nem sok más dolog történik.

Gondolom te is magan praxisba jársz, mert én igen, mégis húzza a lényegi gyógyítást.

Jövő héten elbeszélgetek majd vele, hogy vagy neki állunk a masszív terápiának vagy ennyi volt.

Amugy meg ha nem maganba jarsz hozza akkor je csodalkozz hogy csak beszelgettek. TB alapon kapsz egy kis fejre simit es mehetsz haza

2018. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5

Mit jelent a lényegi gyógyítás? Mondjuk rajzolás, hipnoterápia, ilyesmi?

2018. nov. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem ilyennek kéne lennie.

Persze függ attól is, hogy mi miatt jársz, meg attól is, milyen a terapeuta beállítottsága, de semmiképp sem egy baráti viszonynak kéne lennie a két fél között.

2018. nov. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem ertem miert kellett lepontozni. Faj az igazasag vagy mi?

Latom itt sem normalisak az emberek mint a tobbi topikban. Akkor jarj csak ugyanugy fejre simiert magan praxisba.

Meresz becslesek szerint 500 terapia letezik a vilagon, ezekbol lehetne valogatni attol fuggoen ki mihez ert.

6-os, ha tudsz olvasni, marpedig tudsz, mert kootozkodni is tudsz, akkor kerlek olvass mar utana milyen terapiak leteznek a fejre simi es barati dumalgatas helyett.

2018. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!