Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg lehet depresszió?

Ez tényleg lehet depresszió?

Figyelt kérdés

A nyár eleje óta fennáll egy különös tünetegyüttes és eddig nem igazán sikerült a végére járni.


Kéz és lábfej bizsergéssel kezdődött, ami idővel ilyen rohamszerűen néha kiterjedt feljebb karokra, lábakra, illetve nyakra, arcra. Hónaljakban enyhe duzzadásérzet, tapintva, viszont nincs semmi érezhető, az izmaim, ha a gravitáció ellenében engedem le, remegve mozognak, vagy éppen ha kézzel megszorítok valamit szintén remegnek. Emellett a jobb kezem néha olyan furának érzem mintha nehezebben mozogna, illetve gyengébbnek. A jobb lapockám környékén ilyen bizsergésszerűt, vagy gyenge fájdalmat érzek néha, a nyakam jobb hátsó részén szintúgy. Illetve az arcom jobb felén ilyen melegségérzetet érzek néha, a fülemben sípolást, illetve néha csipogó hang is jelentkezik. Emellett főleg nyugalmi helyzetben illetve alvásnál erős szívdobogásérzet, illetve sokszor a nyakam első felén vagy épp a hasam tetején is érzem ahogy lüktet, vagy ha a tenyerem leteszem egy lapos felületre akkor még az ujjaimban is érzékelem a szabályos lüktetést. A bal kezemen a körmeim hosszanti irányban barázdáltak, elég erőteljesen tapinthatóan. Felálláskor néha pedig ilyen émelygős, szédülős érzés tör rám, bár szédülésnek nem nevezném, inkább csak olyan bizonytalanságérzés.


Ez volna a kiindulópont. Voltam már agyi CT-n, EKG-n, illetve neurológiai vizsgálaton. Utóbbi helyen azt mondták, hogy nem lát neurológiai okot, hanem " pszichoszomatikus " tünetek és depresszió okozza.


Viszont a hangulatomon úgymond nem vettem észre semmilyen változást, illetve akkor még megérteném, ha szakaszosan jelentkezne, de így fél év elteltével és, hogy folyamatosan fennáll, ezt egyre nehezebb számomra elhinni.


Esetleg valakinek volna valami ötlete vagy tapasztalata, hogy mi lehet ez, mert már ötletem sincs, hova kéne forduljak. Neurológiától vártam megoldást, mert arra gondoltam biztos a gerincem van készen - elég sokszor ropog a nyakam, illetve hátul egy kis diónyi dudort is érzek - illetve olvastam, hogy hátul a nyaki eret nyomhatja, illetve az idegeket valami.



2018. nov. 25. 02:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez nekem inkább konverziós zavarnak tűnik, most, hogy ki lett zárva a neurológiai ok, el kéne menned pszichiátriára is, illetve ezen pszichoterápia szokott segíteni.
2018. nov. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Velem nagyon hasonló van. Nagyon durva sztem, hogy milyen ijesztő tüneteket tud produkálni a testünk, ha a lelkünk szenved. Tényleg valami olyan pszichológust, pszichiátert kéne keresned, akihez tudsz járni terápiára. Szerintem a gyógyszereket hanyagold, mert azzal nem szünteted meg a szorongó, depresszív gondolatokat, csak elnyomod a tüneteteid. Jobbulást kívánok!:)
2018. nov. 26. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor megpróbálkozom ilyen segítséggel is, hátha segít. Fél éve már minden napom megkeseríti a dolog, jó volna végre ha sikerülne valamit kezdeni vele.

Jobbulást Neked is!

2018. nov. 26. 04:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!