Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha a mentőket felhívom, hogy...

Ha a mentőket felhívom, hogy öngyilkossági késztetésem van, vigyenek be a pszichiátriára, akkor bevisznek?

Figyelt kérdés
2018. nov. 26. 09:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen!
2018. nov. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%

Egyik nagyon tavoli rokonom pszichozisban szenved nagyon durvan.

Azt haluzta hogy a szomszedban emberek vannak akik meg akarjak olni.. kihivta a rendoroket, es kiderult, hogy a haz ures..

Bevittek a mentok a pszichiatriara.

Ugyhogy ne habozz, ha felismerted a kesztetest, hivd ki a mentoket!

2018. nov. 26. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen
2018. nov. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtató, köszönöm. Most épp nincs, de ha esetleg lenne, akkor mar tudom, mit tegyek. Köszi.
2018. nov. 26. 11:20
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bevisznek, de lehet, hogy egyenesen a zárt osztályra, ami nem túl kellemes "élmény"...
2018. nov. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az nem gond, már voltam ott, csak azt nem tudtam, hogy a mentők bevisznek-e, ha én kérem, vagy h ez hogy működik.
2018. nov. 26. 14:26
 7/13 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem ne szórakozz ilyesmivel. Lehet, hogy a mentőre épp akkor másnak nagyobb szüksége lenne.. Lehet, hogy a te hülyéskedésed miatt meghal valaki.
2018. nov. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
A OMSZ. diszpécserei nagyon hülyék meg gcik tudnak lenni, én harmadjára tapasztalom ezt, mint hivatásos szoc. gondozó. Haldoklóhoz hívtam őket és órákig nem akartak kocsit küldeni, állandóan a háziorvosa felől kérdeztek. Végül a 10. telefonom után, kétségbeesésemben a főnökömet hívtam fel (orvos) és akkor jöttek. A te hülyeségedre lehet, hogy ugranak majd, de utólag nem fogod megköszönni a "gondoskodást". Erre való az adófizetők pénze!?
2018. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Szégyen, hogy az emberek gondolkodása még itt tart. Attól, hogy valakinek nem fizikális betegsége van, hanem pszichiátriai, attól még az illető nem "hülye", és semmivel sem ér kevesebbet az élete, mint annak, akinek nincs pszichiátriai problémája... Ugyanúgy vonják tőlem is a TB-t, mint bárki mástól, miért ne lenne jogom ellátáshoz, ha az életem veszélybe kerül?
2018. nov. 27. 19:24
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Sokak gondolkodása még ott tart, hogy azt hiszik, hogy van fiziológiai és pszihiátriai betegség. Csak biológiai elváltozás lehetséges (fiziologiai).A szuicid késztetés is egy organikus (fiziológiai) elváltozás tünete sejtszinten stb. Minden élőlénybe be van programozva a szuicidia ösztöne. Az állatvilágban is gyakori; gondolj pl. az égő olajjal körbelocsolt skorpiora. Én nem téged akartalak bántani, hanem a OMSZ. diszpécsereiről mondtam el személyes fájó tapasztalataimat.
2018. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!