Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Első alkalom pszichiáternél?...

Első alkalom pszichiáternél? Hogyan győzzem le a gátlásaimat?

Figyelt kérdés

Végre, sok évnyi vergődés után eljutottam odáig, hogy felkeressek egy szakembert a problémáimmal. De annyira izgulok, ha egy idegen emberrel kell beszélnem(nemhogy a problémáimról), hogy félek, szokás szerint leblokkolnék, vagy egyszerűen csak nem tudnék normálisan, összeszedetten beszélni... Erre mi a megoldás? Írjam le és nyomtassam ki, mi az amit el szeretnék mondani, vagy inkább szenvedjek és ő majd segít valahogy?

Valakinek tapasztalat ezzel kapcsolatban? Félek nagyon.:(



2018. nov. 30. 20:58
 1/9 anonim válasza:
16%
Ne! Kerüld el a pszichiátriát,és a pszichiátereket. Helyette keress fel egy pszichológust,vagy egy pszichoterapeutát.
2018. nov. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Magánpszichiáter, foglalkozik pszichoterápiával is, nagyon népszerű.

Hidd el, nem a gyógyszer lesz az első válasza, ha erre gondolsz, mellesleg nem is ez volt a kérdés...

2018. nov. 30. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőre ne hallgass, hülyeségeket beszél.

Hát, végső esetben, ha nem látsz más megoldást, akkor írd le, nyomtasd ki, viszont mikor odamész, ne add neki rögtön a papírt, próbálj meg beszélni te magad, és ha nagyon nem megy, akkor jöjjön csak a papír.

Egyébként más helyzetekben is előfordul veled, hogy miközben ismeretlen emberekkel beszélsz, leblokkolsz, és ennyire durva reakciókat vált ki belőled a szituáció?

Szerintem próbáld meg tudatosítani, hogy a pszichiáter is csak egy ember, aki a munkáját végzi, és ha elmész hozzá, azon lesz, hogy segíthessen neked. Semmi nem történik akkor sem, ha mondjuk lefagysz, vagy helyenként nem lesz annyira összeszedett a mondadód. A pszichiáterek gyakran napi szinten találkoznak ilyen páciensekkel, és hidd el, hogy akihez te mész, az is látott már ilyet, és minden bizonnyal fogja tudni kezelni, sőt igyekezni fog oldani a feszültségedet.

Mondjuk én a helyedben őszintén elmondanám neki, hogy borzasztóan izgulok és félek, és ha véletlenül nem fogalmaznék érthetően vagy lefagynék, az ennek tudható be.

2018. dec. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez is azok közé tartozik, ami miatt felkerestem... Idegen emberekkel nagyon nehezen megy a beszélgetés, ha nem beszédes a másik fél, mindig gondban vagyok, +a középiskolai felelések pokoliak voltak, még akkor is inkább megfutamodtam ha egyébként készültem, mert rögtön minden kiszállt a fejemből, de sokszor hétköznapi helyzetekben is előfordul ez

Szerencsére az egyik tanár felismerte ezt és az érettségi szóbeli részét is letehettem írásban(ezt hallásveszteség miatt is), és még így is annyira izgultam, hogy nap végére használhatatlan lettem.

Igazad van, ez lesz az első, amit elmondok neki, végülis valóban ő a szakember, a papírt meg csak végső esetben, mert az mégsem olyan, mintha magamtól mondanám...

Kár, hogy nem lehet 1 válaszra 2 zöld kezet adni :) Köszönöm szépen

2018. dec. 1. 10:32
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon örülök, ha segíthettem valamennyit. :)

Remélem, rendben leszel. Minden jót!

2018. dec. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Adtál egy kis lelki erőt az egészhez.:D

Köszönöm szépen. Én is remélem.:) Minden jót neked is!

2018. dec. 1. 13:44
 7/9 A kérdező kommentje:

Fhuh, annyira izgultam, hogy egyszer kb ájulásközelbe kerültem... Megtettem minden tőlem telhetőt, bár azért jobban is mehetett volna, meg iszonyú kínosan éreztem magam napokig utána.

Továbbküldött pszichológushoz, ma megyek hozzá először és megint rettegek. Annyira egy rohadt érzés:(

2018. dec. 10. 04:09
 8/9 anonim ***** válasza:
De a pszichiáter milyen volt? Szimpatikus? Gyógyszert írt?
2018. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon szimpatikus volt.:) Gyógyszeres+pszichoterápia mellett tettük le a voksot a jelenlegi állapotom miatt.

A pszichológus annyira nem volt szimpi elsőre, viszont vele sokkal könnyebben ment a beszélgetés, úgyhogy adok neki egy esélyt.

2018. dec. 14. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!