Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan változtassak az életeme...

Hogyan változtassak az életemen, hogyan szüntessem meg ezt a szorongást?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, szeptember óta hajtottam az ösztöndíjért, hogy meglegyen. Ki sem jöttem a szobámból, csak ültem az íróasztalnál és tanultam, alig ettem, semmit nem mozogtam, és most nagyon rosszul vagyok.

Bárhova kell mennem, szinte már félek kimenni a házból, annyira hozzászoktam, hogy itthon vagyok.

Mindentől szorongok, kezdetben csak a jegyeimtől féltem nagyon, hogy meglegyen minden, de most már ez mindenre kiterjed. Fáradt vagyok, egész nap semmihez nincs kedvem és erőm, és már nagyon zavar ez az állapot.

Hogyan legyek túl ezen, mit tegyek? El vagyok keseredve, hogy már nem tudok változtatni és teljesen becsavarodok.


Aki tapasztalt már ilyet, hogyan küzdötte ezt le?



2018. dec. 2. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Ki sem jöttem a szobámból, csak ültem az íróasztalnál és tanultam, alig ettem, semmit nem mozogtam


Bolond vagy.

2018. dec. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Apránként. Először rövid időre mozdulj ki. Meg fogsz lepődni milyen gyorsan vissza lehet szokni a normális élethez.
2018. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem bolond vagyok, csak sokba kerül az egyetem, amit a szüleim fizetnek, és nem szeretném lehúzni őket!


Gondolom közelében sem voltál még felsőoktatásnak, de több százezer forintról van szó félévente!

2018. dec. 2. 10:29
 4/6 A kérdező kommentje:
Második válaszolónak köszönöm! Igyekszem majd nagyon!
2018. dec. 2. 10:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagyon javaslom neked, hogy kezdjél el mozogni, min. heti 2x legyen meg, a mozgás energiát ad a szervezetednek és endorfint termel. Én kompletten becsavarodom, ha nem mozgom ki magam :D A másik, szabadidő, menj el moziba, szüleiddel, vagy barátokkal, és nézz meg egy jó filmet, kapcsolódj ki, főleg most, hogy zh és vizsgaidőszak van/lesz. Vagy ha nincs, legyen egy házi állatod, a gondoskodás pozitív energiát ad, ha van, akkor törődj vele többet. Próbáld elcsendesíteni magad, hogy figyelj jobban önmagadra, mire van szükséged. Az étkezés is nagyon fontos a téli időszak alatt, mit eszel, ugye D3 vitamin,mert nincs nap, de emellett C vitamin napi szinten fontos. Tanulás mellett ajánlom pl. a chia magot belecsempészve a reggelibe, sok jó hatása van. Éjszaka alvás előtt javaslom az orbáncfű teát, ez szorongás oldó és nyugtatja gyomrot is. A szüleid miatt ne legyen bűntudatod, magadért kell felelned, nem miattuk tanulsz. Sok sok kitartást kívánok
2018. dec. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat! :)
2018. dec. 2. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!