Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemi erőszak következményei?

Nemi erőszak következményei?

Figyelt kérdés

A saját nememmel éltem át egy nemi erőszakot. Ellenkeztem, fenyegetett, rámparancsolt több dolgot. Csupán csak 13 éves voltam, mik lehetnek a következmények?

Utálok a testemre nézni, rosszul vagyok a csóktól és bármilyen egyéb érintkezéstől. Utálom magamat, én vagyok a hibás az egész miatt.

Szégyenlem magamat és a testemet.

Hogy tudjam feldolgozni a történteket egyedül?



2018. dec. 3. 23:23
 1/10 anonim válasza:
79%

Jaj drága! Nagyon,nagyon sajnálom,hogy ezt átkellett élned. Miből gondolod,hogy ezért te vagy a hibás? A megerőszakolás azt jelenti,hogy erőszakkal a másik fél akarata nélkül történő szexuális bántalmazás.

Amiről egyáltalán nem te tehetsz,hanem az okozója. Ez egy nagyon nehéz dolog,lehet ez most klisésen hangzik,de az idő segíteni fog. Elfelejteni sosem fogod,viszont halványulni fog benned és képes leszel újra megbízni másban. Próbálj beszélgetni róla valakivel,ha úgy érzed tudsz róla már beszélni.

2018. dec. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Az imádkozás segít! Meg fordulj pszichológushoz!
2018. dec. 3. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
74%

😥 Ismerős.

Írod, hogy egyedül szeretnéd feldolgozni a történteket. Egyedül kegyetlenül nehéz az ilyesmi. Elterelheted a figyelmedet, hogy ne gondolj rá. Végezhetsz testmozgást, vagy valami más hobbit, sétálhatsz a természetben, vagy egyéb tevékenység, ami rád nyugtató hatással van. De nincs senkid, akiben maximálisan megbízhatsz? Az segítene a legtöbbet, ha tudnál róla beszélni. Nem sokat, csak amennyi megy. Pszichológusnak akár. Nem szégyen, én is voltam. Segített.

Mikor nullára rombolódik az emberekbe vetett bizalom, lassú folyamat mire újra felépül. De sikerülni fog, legyél türelmes magaddal, adj időt magadnak, amennyi csak kell.

2018. dec. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A közvetlen következményeket leírtad te magad is, önhibáztatás, undor, szégyen, önutálat. Ezeket nagyon nehéz egyedül feldolgozni és ha feldolgozatlanul marad, akkor könnyen lehet, hogy folyamatosan olyan párkapcsolatokban fogsz szenvedni, ahol kihasználnak, elnyomnak, erőszakosak veled, ha hajlamos vagy rá, akár valamilyen függőség is kialakulhat. Ezek a saját tapasztalataim, nem szakember vagyok, szerintem egyedül nem lehet teljesen feldolgozni egy ilyen traumát.
2018. dec. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Fiú vagy, vagy lány? És mennyi idő telt el azóta?
2018. dec. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus tudna segíteni.


Nem jó ötlet egyedül maradni ekkora lelki teherrel.

2018. dec. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát pont azok amiket leírtál.

Ez nagyon ismerős, bár én nagyon fiatal voltam.

Ezért bennem annyi nyom maradt, hogy meg vagyok zavarodva kicsit a szexuális irányultságom terén egy kicsit, de ez nem is biztos hogy ennek tudható be.

De a mai napig kísért, néha nem tudok ez miatt aludni...

2018. dec. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Igen, ezek a nemi erőszak következményei: önértékelési probléma, önhibáztatás, folyamatos szégyenérzet, testeddel való kapcsolat súlyos sérülése, bizalomvesztés, bizalmatlanság. Ezek idővel "kiegészülhetnek" OCD-vel (kényszercselekvések), függőségekkel és bármilyen életvezetési problémával, emberi kapcsolatok hiányával, halálvággyal, depresszióval stb.

Mert idővel ezek nemhogy csökkenni nem fognak, de kezelés nélkül csak erősödnek és gyarapodnak, mígnem felnőttként képesek full béklyóba kötni az embert. Viszont kezelhetőek! Nem egyedül, nem barátok, ismerősök segítségével, hanem szaksegítséggel. Ezen egy laikus nem tud segíteni, csak nyomasztó teher, ha megpróbál és előbb-utóbb kénytelen belátni, hogy nem tud. Olyan segítségre van szükséged, aki érzelmileg független Tőled, tehát képes tárgyilagosan, tisztán látni Veled kapcsolatban és megvan a kellő tudása, tapasztalata, hogy a megoldás felé terelgessen, de úgy, hogy saját felismerésed legyen az végül. Ez egy hosszú önismereti munka, de nagyon megéri és nagyon el kellene kezdened.

Azt gondolom, hiába magyarázzuk, hogy Te nem lehetsz se vétkes, se felelős a bántalmazó bűneiért. A megoldás csak egy pszichoterápia. Minden olyasmi, ami csak eltakarja a problémát (pl.: nem gondolok rá, elfelejtem, szőnyeg alá söpröm, keresek valami hobbit, ami leköt stb.) csak súlyosbítja a terhet és kiszámíthatatlanná teszi a hatásait. Amíg a tragédia a "felszínen van", addig még - bármily hihetetlen - van hatalmad felette. A már említett terápiákon tudsz dolgozni azon, hogy az életed irányítását teljesen visszakapd. Ha "kezeletlenül" hagyod, akkor egyre súlyosabban fog dróton rángatni ez a tragédia a háttérből. Ha pedig el is "felejted", azaz lenyomod a tudatalattidba, azzal lesz a legerősebb befolyása rajtad. Sajnos ezek így működnek.

Jó lenne, ha találnál egy jó terapeutát, esetleg olyat, aki kifejezetten szexuális bűncselekmények áldozataival foglalkozik. Lehet, hogy több személyt is ki kell próbálnod, amíg megtalálod azt a személyt (vagy épp azt a terápiafajtát), akivel úgy érzed, "történik" valami. Ne halogasd ezt, nagy érték visszakapni az Életed!

2018. dec. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak azt tudom mondani, amit már sokan mondtak. Tipikus dolog, hogy az áldozat hibáztatja magát, szégyelli a történteket, és nem akar segítséget kérni.


Súlyos önértékelési és helyzetelemzési zavarral azonban képtelenség segíteni magunkon.


Első lépés a betegségtudat felismerése kell hogy legyen, felismerni azt, hogy baj van, és hogy ezt önmagadban nem tudod megoldani. Lehet, hogy nincs bizalmad a rokonokban, talán épp rokon, vagy ismerős az elkövető, és ez lehet ok a titkolózásra, de akkor is kell segítség. SZAKsegítség. Konnyen el tudom képzelni, hogy van önsegítő csoport is, ahol az áldozatok beszélhetik ki a traumájukat. A kibeszélés nagyon fontos része a feldolgozás folyamatának.

2018. dec. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem volták még 14, ezért a bűncselekmény jó sokáig nem évül el, így mehetsz nyugodtan a rendőrségre!!!
2018. dec. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!