Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan dolgozható fel egy...

Hogyan dolgozható fel egy nagy anyagi veszteség, teljes csőd ami után úgyérzed hogy csak az öngyilkosság adhat nyugalmat?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy ért egy nagyobb anyagi veszteség...Millió forintokról beszélünk, a külföldön hosszú évek alatt megkeresett pénzem 100%-a odalett. Abba hosszú lenne belemenni hogy konkrétan mi történt. Sajnos számomra feldolgozhatatlan a dolog, mindenem odalett, nincs többé anyagi biztonság. Visszakell költöznöm a szüleimhez,és egy nincstelen emberként kell ezzel tovább élnem. A párommal is pár honapja mentünk szét, a családomon kivül senkim sincs. Ezt csak azért mondom mert eljutottam oda hogy nemlátom többet az életem értelmét semmilyen szinten, még csak embernek sem érzem magam, egy utolsó felesleges, negativ személy vagyok. Az utcára sem tudok kimenni, elviselhetetlen mások jelenléte és kilométerekről látni rajtam hogy egy élőhalott vagyok. Nincs jelenleg munkám, nincs szakmám, még egy tescos takaritós munkára sem hivnának vissza, külföldön vendéglátásban dolgoztam a párommal, nagyon csekély nyelvtudással...de egyedül nem mehetek vissza. Maga a tudat hogy kint milyen jól kerestem és mennyit....ez elveszett, itthon minimálbérért a fél 30as éveimet végigmelózhatom hogy ez a pénz visszajöjjön. Képtelenség igy újra felépiteni egy pozitiv egzisztenciát. Jelenleg annyi pénzem sem maradt hogy egy ebédet vegyek magamnak. Tehát ugy döntöttem hogy megkérdezem hogy hátha járt már e igy valaki? Hogy lehet ilyen tudatban talpra állni? Tudom hogy itt a családom, de aki gondolt már az öngyilkosságra az tudja hogy ilyenkor a következmények nem számitanak. Nyugodtan lehet bármit mondani rám hogy mit izélek itt, ennél rosszabb dolgok is vannak a világban, de nekem most dőlt be az egész. Egyetlen tudattól érzek egy kis megnyugvást, az az hogy szeretnék nem létezni, már csak ebben bizok.


31F



2018. dec. 4. 20:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mehetnél vissza egyedül oda, ahol korábban jól kerestél? Kizárt, hogy csak párként alkalmaznának!
2018. dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A párom perfektül beszélte a nyelvet ezért nekem mindenben segitett. Konyhanyelvet beszélem, de annál többet nemigen...bármit is intézni igy lehetetlen, meg nem is érdemes. Ráadásul a kocsimtól is elköszönhettem.
2018. dec. 4. 20:49
 3/12 anonim ***** válasza:
26%
Gondolj arra, hogy 10 éves gyerekek meghalnak leukémiában. Ők biztos nem aggódnának a pénz miatt, ha élhetnének. Na ugye.
2018. dec. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Angliával mi a helyzet? Az angol elég hamar rád ragadna szerintem. Esetleg ott nincs valami ismerős, aki eleinte segíthetne?
2018. dec. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szörnyű érzés lehet, hogy az anyagi odaveszett, és sajnálom, hogy így alakult. Viszont én valahol irigyellek, hogy kimentél külföldre és megdolgoztál azért a pénzért. És is megtenném, ha lehetne, de ebbe nem mennék most bele...

Először is próbáld magad túl tenni rajta, ne az legyen a mérce, mi az, amit addig összegyűjtöttel és elment. Próbálj meg előre nézni. Másik, azt értékeld jelenleg mid van, és nem azt,amit elvesztettél. Ott vannak a szüleid, egy mázlista vagy, hogy van egy biztos talp, ahova visszajöhettél, nélkülük még nehezebb lenne. Nézzük tovább még mid van? Tapasztalatod a vendéglátásban, lehet szakmád nincs, akár okj-ben majd csinálhatnál, olyat ami közel áll hozzád és tovább tudsz lépni. Ezt most nem azért írtam, hogy a semmiből fizess ki egyet, és indulj el azon, hanem később lehetne ez a hosszú távú terved, hogy legyen mire építs. Szóval tapasztalod van, és külföldön dolgoztál. Azt nem osztottad meg mennyi időt voltál kint, de úgy sejtem amennyi pénzt gyűjtöttél, több év is lehetett, azóta már van egy jó nyelvtudásod. Nahát, munka tapasztalat és nyelvtudás vendéglátásban, szerintem ez itthon eléggé keresett. Ha pozitívan állunk hozzá a helyzetedhez, szerintem nem egy világvége. Ha máshogy látod, amit leírtam, és kifejetnéd, én kíváncsi vagyok bővebben a részletekre.

2018. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Semmikepp se add fel! Ha ugy erzed, fordulj pszichiaterhez vagy pszichologushoz. Ok erre vannak kitalalva, hogy ilyenkor segitsenek, ha az ember osszeomlik. Azert egy ongyilkossagi hajlam nem jatek!
2018. dec. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én átérzem. 40 milliótól búcsúztam el. Nem fontos, hogy hogyan. Olyan ez mint a gyászfolyamat, fel kell dolgozni. El kell hinned hogy lehetsz még boldog, és leszel is. Az élet megy tovább, millió lehetőséged lesz még. Ahhoz viszont az kell hogy ne a visszapillantót nézd mert beleszállsz egy betonfalba. Tanulj a hibából és menj tovább.
2018. dec. 5. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem pénzem nem volt soha, a szüleim meghaltak. Pénzt lehet keríteni.
2018. dec. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Amíg külföldön dolgoztál és pénzt kerestél, miért nem tanultad meg az adott ország nyelvét beszélni ? ? ?
2018. dec. 6. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Amig kint dolgoztam, kemény fizikai munkát végeztem, örültem hogy egyben hazaértem meló után. Akinek van ideje munka után szépen, nyugodtan leülni nyelvet tanulni akkor azelőtt megemelem a kalapom. Ilyen esetben max rádragadnak szavak, mondatok. Szerintem egyébként meg ez a legkisebb dolog ami most jelenleg a ide tartozna.
2018. dec. 6. 17:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!