Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a neve ennek a betegségnek?

Mi a neve ennek a betegségnek?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm beteg és kellene a betegségének a neve, de ha fejbevágnának sem tudnám most megmondani. Tőle meg nem szeretném megkérdezni.

Tünetek: nagyon gyenge idegrendszer, enyhe személyiségzavar, feltünési viszketegség, emberi kapcsolatokat nem tud megtartani, összefüggéstelen beszéd,mindenki sértegetése, önkivűli beszámíthatatlan állapot,gyilkos példaképek


Illetve még a kérdésem az lenne, hogy ez egy trauma miatt alakul ki vagy a génjébe van? Kezelik amúgy gyógyszerrel.


2018. dec. 10. 21:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve nagyon súlyos hangulatváltozások. 1-2napig ő a legboldogabb ember a világon, de másnap már meghalni szeretne, esetleg öngyilkossági kísérletet tesz.
2018. dec. 10. 21:35
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem az egészség kategóriában kérdezed az ilyesmit?
2018. dec. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bipoláris depresszió esetleg borderline.
2018. dec. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bátran kérdezz rá, biztos szìvesen beszámol neked a saját életéről, viselkedéséről.
2018. dec. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem tudtam eldönteni hova írjam, gondoltam az emberi tulajdonságokhoz közelebb áll. Nem, nem vagyunk már olyan viszonyban.
2018. dec. 10. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Te nem jàrultál hozzá a viselkedéséhez?
2018. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Bipoláris zavar lehet.
2018. dec. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Huh, pont ma írtam a személyiségzavarokról, azok tüneteiről.


Amiket leírsz, több személyiségzavar tüneteit is magában foglalják. A feltünési viszketegség a histronikus személyiségzavar kiemelkedő jegye (teátrális személyiségzavarok csoportja), de az illogikus beszéd, gondolat meg akár skizotíp lehet.

A sértegetés, a példaképek, amiket írsz az pedig antiszociális személyiségzavar.


Ugye 11 személyiségzavar van; ebből ez kapásból 3, aminek a jegye benne van. A kérdés, mi a major. Leírtál róla pár dolgot, egy átfogó elemzés kéne róla, akkor lehetne ESETLEG valami közelebbit mondani!


Az okot nem tudom megmondani, ez egyénenként változik. Én magam hajlok a generalizált dolgokra.


Remélem, tudtam segíteni!

2018. dec. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az utólag hozzáfűzött tulajdonságára én azt mondanám hogy mániás depresszió
2018. dec. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!