Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálja kb mindenki az...

Miért utálja kb mindenki az antidepresszánsokat? Van az a pont, amikor már szükséges.

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 16:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
73%
Én is sokáig utáltam, és ellene voltam, nem akartam függővé válni, féltem a mellékhatásoktól, erősebbnek éreztem magam ennél. De igen, eljön az a pont, amikor nincs más választásod, vagy életképtelenül vegetálsz, vagy elkezded szedni ezt a szart, és éled az életed. Még mindig utálom, de szükségem van rá, bármennyire is rossz ezt kimondani.
2018. dec. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
62%

Mivel benne vagyok évek óta a körforgásban, pont az ellenkezője a mai magyar lakosságnak. Bekapkodják az innen-onnan kapott gyógyszereket, még azok is, akiknek egyébként nincs is szükségük rá. Hidd el, nem légbőlkapottan beszélek, megjártam a hadak útját, láttam embereket, akik ölni tudnának egy-egy ilyen gyógyszerért. Csak azért, mert rászoktak.

És igen! Van az a pont, amikor szükséges, de csak maga a gyógyszer SOHA nem elég. Akarni és tenni kell érte, hogy meggyógyulj!

2018. dec. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
A mellékhatások miatt fél a többség. Mondjuk, ha az ember súlyos depresszióban szenved, akkor beveszi.
2018. dec. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
Én azért utáltam mert függő lettem.Ha elfelejtettem bevenni reggel,az egész napom pocsék volt,elvonási tünetekkel.Már évek óta leszoktam,de még mindíg eszbe jut,annak ellenére,hogy utáltam ,hogy szednem kellene.Ezen kívül még folyton azt éreztem a lábamba,hogy sétálnom kell.
2018. dec. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%
Többnyire azok utálják, akik sosem szedték, így nem értenek hozzá. Márpedig magyar ember ha valamihez nem ért, abba biztosan belebeszél.
2018. dec. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Sajnos meg igy sincsenek tisztaban sokan azzal hogy valojaban mennyire sulyosan karosak ezek a szerek. Az emberek egy reszenek azonnal visszafordithatatlan agykarosodast okoznak, maradando szellemi leepulest, toxicitast, maradando kaszraciot (PSSD). Rengetegen halnak meg az antidepresszansok mergezo hatasai miatt. A sulyos problema hogy a pszichiaterek a gyogyszeriparral karoltve ezt probaljak elhallgatni.
2018. dec. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Na, íme egy példa arról, amiről beszéltem.
2018. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

En is ennek doltem be az elejen. A sok remisztgetesnek.

Ea ha igaz is es par ember a vilagon belehalt a gyogyszer mellekhatasaba.

Es? A Paracetamolba nem haltak meg mar elegen? Vagy csak majatulteteare varnak?

Riogatjak az embert a sok marha mellekhatassal ami lehet, hogy 1 milliars emberbol 10nel jon elo. De az egesz emberiseg sz.pja le magat, ha depresszios vagy PTSD-s vagy GAD-os.

Szeeintem igen is van az a pont, amikor egy trauma miatt az ember elete total romokba dol es inkabb ongyilkos akar lenni vagy ott a szules utani pszichozis.

Mivel kezeljek ezeket az embereket ha nem agyra hato pszichiattiai gyogyszerekkel.

A macskagyoker es a citromfu tudod mire eleg ha valaki ejszaka kimenekul a hazban alvas kozben mert azt almondja ejszaka, hogy meggyilkoljak..

Van az a pont!

Van bizony.

A psziches betegsegem miatt eddig ia frigid voltam, nem sokat fog dobni ha a gyogyszer szedese alatt nem tudok szexelni.

Anno is szedtem SSRI-T megis a kezeles utan annyit szexeltem amennyit nem szegyelltem.

Vannak az erosek es vannak a gyengek.

Van aki egy ibuprofenba is belehal, mas meg eveken at narkozik megsincs semmi baja.

2018. dec. 14. 11:58
 9/28 anonim ***** válasza:

Juuj sokan itt mennyi marhaságot írnak.Az antidepresszáns szer nem okoz függőséget. Ami függőséget okoz az a nyugtató Frontin,Xanax és társai. Valaki írta hogy nem tudott létezni nélküle, az nem függőség hanem hogy szükséged van a gyógyszerre, mert igen el lehet arra a pontra hogy nincs más megoldás és kezelni kell az adott betegséget.Fokozatosan kell az antidepresszansrol leszállni, de el lehet hagyni nem okoz függőséget

Üdv egy egeszsegugyis

2018. dec. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Jujj,akkor biztos beképzeltem magamnak az elvonási tüneteket...


Üdv:szintén egy egészségügyis..

2018. dec. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!