Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálja kb mindenki az...

Miért utálja kb mindenki az antidepresszánsokat? Van az a pont, amikor már szükséges.

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 16:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint,sokan egyszerűb ek tartják,hogy beszedik a gyógyszert,minthogy más utat keressenek.Például a xepresszió helyes étrendel gyógyítható.Külföldön volt egy pszichiátria csak így gyógyították a pszichés betegeket.Persze bezáratták,mer a gyógyszeriparnak nem érdeke ez a fajta gyógyítás.Meg lehet nézni,hogy volt egy idő mikor kitalálták a kismamáknak a szorongásoldó gyógyszert.Azok akik szedték,végtagnélküli gyerekeket szültek.Dehát akkor az volt a divat.Aztán betiltották a gyógysuert.Érdekes...

Amúgy nekem mindegy ki szedi meg ki nem.Én többet biztos nem fogom,megtapasztaltam a negatív hatását.Inkább más utat keresek....hiába nehezebb. Pedig van mentális betegségem bőven....

2018. dec. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Nyilvan kell a notmalis pszichologus is melle. Mert a maganszektorban is minden 3ik nem jo.

Ki kell fogni.

A gyogyszer onmagaban semmire sem eleg.

Es azert ne keverjuk ossze a depressziot ami magatol is spontsn gyogyul, egy szules utani pszichozissal vagy egy szules utani PTSD-vel amikor magad is es a babad is meg akarod olni, mert a sirasara bekapcsol a trauma trigger.

Van az a pont, amikor az orbancfu es a triptofant tartalmazo turo lo.zart sem er.

2018. dec. 16. 19:13
 23/28 A kérdező kommentje:
Legutóbbi időkig úgy tudtuk, hogy az antidepresszívumok nem okoznak különösebb agyi funkciózavarhoz vezető maradandó elváltozásokat az idegsejtek működésében (egyedül az idegrendsze tanulási képességének kísérleti úton kimutatható enyhe csökkenésére volt gyanú). Utóbbi időben több közlemény jelent meg főleg külföldön, amelyek ezt megkérdőjelezik. Olyan tapasztalatokról és kutatási eredményekről számolnak be, amelyek alapján feltételezik, hogy a több évtizedes tartós szedés a (főleg az érzelmi életet és a memóriafunkciókat befolyásoló) u.n. limbikus agyi rendszer területén sejtkárosodást, és elsősorban az érzelmi- és szexuális élet, a memória- és figyelmi funkciók, valamint a hormonális rendszer működésében finom zavarokat okozhat. Ugyanakkor számos kutatás igazolja azt is, hogy a tartós stresszhatások, így a lelki traumák, súlyos szorongás és depresszió is hasonló sejtkárosodáshoz, sejtpusztuláshoz vezethet ugyanezen a területen - tehát a kezeletlen lelki zavarok esetében sem járunk jobban
2018. dec. 16. 20:42
 24/28 anonim ***** válasza:

Sajnos, az informacioid tevesek. A sulyos maradando mellekhatasok mar rovid kitettseg utan is bekovetkeznek sok esetben. Az antidepresszansok neurotoxinok: agyat es idegrendszert karositanak. Nem csak evtizedes szedes utan all be olykor maradando szellemi /testi leepules, demencia, sulyos toxicitas, maradando impotencia, erzelmi kiegettseg, hanem par nap/het/honap utan is megtortenik esetenkent. Rengetegen halnak bele az antidepresszansok okozta karosodasba. Fiatalok is aldozataul esnek ennek. Ha tudatosan egyeznenek bele talan elfogadhato lenne, de igy nem az semikepp sem.



De mindenki ugy eli az eletet, ahogy gondolja, azt szed amit akar, nekem tok mindegy Te mit szedegetsz, a kerdesed nem is ez volt, a kerdesedre valaszoltam. Eztel lezartam.

2018. dec. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

En meg nem hiszem el ezt a sok parasztvakitast...

Magyarorszagon nem halottam en meg halalesetrol anti miatt.

Raadasul ha pialnak melle vagy drogoznak vagy osszevissza szedik akkor meg plane hogy maradando karosodast okoz. Minden 2ik magyar szittyos alkoholista.. errol ennyit

2018. dec. 23. 13:33
 26/28 anonim ***** válasza:

Halálesetek, persze.

Már rég betiltották volna.

2018. dec. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
26-os talan tajekozodj, nemzetkozi szinten mar rengeteg informacio elerheto.
2019. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Mesélj, hány haláleset jut 100000-re?

És ebből hány volt az, ami pont azért következett be, mert leállt a gyógyszerrel ?

2019. jan. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!