Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért utálja kb mindenki az...

Miért utálja kb mindenki az antidepresszánsokat? Van az a pont, amikor már szükséges.

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 16:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
47%
Igen, beképzelted. Rosszul jöttél le róla.
2018. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

Aha, nincsenek elvonasi tunetek:) csak neha sulyosak, eletminoseget tonkretevoek es evekig tartanak.


[link]

2018. dec. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
A problema meg azzal van, hogy a kimenetelekrol nem tajekoztatjak az embereket. Nem az atmeneti mellekhatasokrol beszelek hanem maradando karosodasokrol.
2018. dec. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
Jesszusom, csináld újra az iskolát. Az antidepresszáns igenis függőséget okoz:Dd nézz utána, mielőtt okoskodsz.
2018. dec. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Velemenyem szerint ha van oka az antidepr szedesenek, plussz melle egy jol beallitott szorongasoldo, es emelle tarsul egy igazan jo es hatasos pszichoterapia, akkor max fel egy evig kell szedni a gyogyszereket, kozben az illeto gyogyul, piszichesen, a magan pszichologus rendelojeben. Nekem egy szaktekintely a pszichologusom, a masik egy rokonom.

Nem kamuzna h szedd be hulyegyerek nem lesz semmi maradando karosodas.

Nem torvenyszeru, hogy lesz.

Papika belehal a tudorakba ugy, hogy sose cigizett, a vilag legidosebb asszomya meg alkoholizal.

Kinek mit bir el a teste.

En eveken at cuccoztam, abba vezettem le a szorongast, megsincs semmi bajom.

Ha majd lesz irok.

2018. dec. 16. 10:12
 16/28 anonim ***** válasza:
Na es ki donti el hogy van-e oka? Majd pont a pszichiater aki anyagilag es egyeb modon is erdekelt hogy "valami" fel legyen irva... Es ki vizsgalja ki hogy ki fog tole maradando agykarosodast szenvedni es ki nem? Ki fogja tajekoztatni ezekrol a sulyos kockazatokrol a gyanutlan pacienst? Na ez a nagy baj ezekkel a szerekkel...
2018. dec. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

En dontottem el, hogy jobb a gyogyszerrel.

Vagy ongyilkos leszel vagy a gyogyszer. Melyik jobb?

2018. dec. 16. 10:59
 18/28 anonim ***** válasza:
Nem szeretem én sem az antidepiket, de sajnos volt az a pont mikor szednem kellett. Tavaly decemberbe kezdtem el szedni Arketist 20 mg (paroxetin) hatoanyagut. Ezt fel evig szedtem es az elejen ket hetig xanaxot amit a ket het utan el is hagytam pont ahogy a doki mondta. Nekem ez a gyogyszer teljesen bevallt, 100%-ig meggyogyultam tole pedig annyira rosszul voltam hogy azt szavakkal nem lehet kifejezni (nagyon eros gyomorideg folyton hanyinger hanyas nem tudtam aludni enni sem szoval borzaszto volt). Nalam ezt egy trauma valtotta ki sajnos. Nos ettol az antidepitol az elso ket harom hetbe nagyon rosszul voltam a harmadik nap olyan panikroham tort ram hogy a mento kellett bevigyen, de nem adtam fel es tovabb szedtem iszonyu kinok kozt. Aztan ugy a harmadik het utan ereztem a kellemes hatast egyszerre mintha kicsereltek volna megvilagosult elottem a vilag ujra visszajott az eletkedvem a teljes ambiciom szoval ujra a regi voltam. Mikor eltelt a felev akkor csokkenteni kezdtem az adagot az orvos utasitasara es vegul elhagytam nagyon lassan ovatosan. Voltak kellemetlen mellekhatasok ilyen aramutesszeru erzes meg rossz kozerzet levertseg rossz gondolatok de szep lassan elmultak ket heten belul. Xanaxot ekkor sem vettem be hanem turtem a fajdalmat es megerte. Ha nem lettvolna a gyogyszer nem birtam volna ki szoval ezzel azt akarom mondani hogy az orvosra kell hallgatni es betartani mindent amit tanacsol es akkor meggyogyulsz!!! Azelott mindennel probalkoztam orbanfu citromfu tea sportoltam mindent elkovettem hogy ne keljen ilyen gyogyszert szedjek de igazabol semmit nem ertek ezek enyhe depressziora jok talan. Nem kell megilyedni a gyogyszertol csak idobe pontosan beszedni es vegezni a dolgod es hagyni hogy o is vegezze a dolgat. Elnezest kerek ha kicsitt hosszu voltam.
2018. dec. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:

A sok okostóni gyógyszerellenest úgysem tudod meggyőzni.

Ők abból indulnak csak ki, hogy 100-ból 1x erős mellékhatása van, azt meg leszarják, hogy 100-ból 95x hat rendesen. És még a maradék 5 is úgy van vele, hogy inkább legyen mellékhatása, minthogy tovább szenvedjen gyógyszer nélkül.

2018. dec. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Ennyi! Meggyoztetek!

Mar most jobban vagyok, alig masfel het szedes utan.

Es en is azon a ponton voltam, hogy ennyi igy en nem akarok tovaabb elni 3 ev iszonyu psziches betegseg utan.

Nem erdekel az a keves mellekhatasa, ujra onmagam akarok lenni.

2018. dec. 16. 15:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!