Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmekezetkiesesem van? Mit...

Elmekezetkiesesem van? Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy kihagy az agyam neha, vagy nem tudom.

Pl. most egyedul vagyok itthon, gepemen neztem filmet es miutan vege lett, akkor megdobbenve tapasztaltam hogy a tv ki lett kapcsolva, pedig megvagyok gyozodve arrol hogy nem nyomtam ki. De maskor is volt ilyen, mikor Pesten voltam muterommal, keressuk a kulcsot, sehol nem talaljuk, tok ideg vagyok hogy hova tehette es kiderult hogy a taskamban volt! Nem emlekeztem egyaltalan ra hogy eltettem. Vagy hogy elmentem zuhanyozni este es hogy amikor kijovok villany le van kapcsolva, pedig azt hittem felkapcsoltam. Ezek lehet nem nagy dolgok de azert kicsit megremitenek. Mitol lehet ez? Eleg stresszelos vagyok egyebkent, meg sokszor faradtnak erzem magamat, aluszekonynak, 3x eljarok edzeni minden heten, ha valaki kerdezne hogy sportolok e. Talan vitaminhianytol lehet vagy csak kikene magam pihenni jobban, vagy orvos ? Bar ezt nem hiszem mert nem dolgozok szinte csak itthon vagyok sokat.

Koszonom elore is!



2018. dec. 11. 20:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány órát alszol átlagosan?
2018. dec. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
És hány órát számítógépezel naponta?
2018. dec. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Egy nap kb. 7 orat alszok. Este 10-11 (de legtobbszor utobbi) fele alszok el, ma pl hajnal 1-kor es 8:30kor keltem. Delutan nem szoktam aludni.

Gepezni nagyon keveset szoktam, csak sorozatnezes. Inkabb telefonozok sokat. Kreszt tanulom, konyvet olvasok, kicsit jatsszok Xboxon.

Vitamint is eszek szinte mindig, szedni is szoktam. Gyogyszert csak Mocrimot szedek (300mg), ami enyhe hangulatjavito, pszichiater javaslatara.

2018. dec. 11. 20:55
 4/11 A kérdező kommentje:
A gyogyszert mar kb 2,5 honapja. Elejen 150, par napja kezdtem el 300mgost.
2018. dec. 11. 20:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor a dokitól kéne megkérdezned, hogy a gyógyszer miatt lehet-e. Egyébként meg próbálj leszokni az ágyban telózásról, mert az zavarja az alvásciklust, márpedig ha nem alszod végig rendesen azt a napi 7 órát (ami jobb lenne, ha 8 lenne), az biztos, hogy rossz hatással van a memóriádra.
2018. dec. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Simán lehet a reversible MAOI-tól amit szedsz. Uncommon mellékhatásnak ott van a memory disturbance.


Amúgy normális ha néha nem figyelsz.


Mellesleg agykutatóként mondom, a legtöbb antidepresszáns valódi hatásmechanizmusára csak találgatások vannak. Működik, de hogy hogyan pontosan, azt senki nem tudja... mert olyan bonyolult az agy neurohormon rendszere. Nem is lehet igazán vizsgálni molekuláris szinten, hogy egy emberi agyban mi történik a szinapszisokban pontosan az ilywn gyógyszerek hatására.


Szóval simán lehet a szertől van.

2018. dec. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kerdeztem mar dokit hogy milyen mellekhatasok lehetnek, azt mondta hogy max csak hasmenes, mert nem eros a gyogyszer, a haziorvosom is mondta. Mondtam neki vagyis pszichologusnak h neha almosnak, faradekonynak erzem magam. Van h tanulom kreszt vagy olvasok es nem birok koncentralni ra, hanem par percre lehunyom szemem, majdnem elalszok.
2018. dec. 11. 21:05
 8/11 A kérdező kommentje:

#6:

A pesti, vagy a villanykapcsolos peldanal, amikor tortent, akkor meg nem szedtem hangulatjavitot.

2018. dec. 11. 21:07
 9/11 anonim ***** válasza:

"Mondtam neki vagyis pszichologusnak h neha almosnak, faradekonynak erzem magam. Van h tanulom kreszt vagy olvasok es nem birok koncentralni ra, hanem par percre lehunyom szemem, majdnem elalszok."

Ne csak ezeket mondd el neki, hanem mindent, amit itt leírtál.

2018. dec. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
SZerintem ez nem olyan durva emlékezetkiesés amivel orvoshoz kéne fordulnod. :) Inkább túlterhelt az agyad, túl sok mindenre kell fókuszálnod, több alvásra lenne szükséged.
2018. dec. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!