Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez tényleg pszichózis volt?

Ez tényleg pszichózis volt?

Figyelt kérdés

Három éve kerültem pszichiáterhez egy családi veszekedés után, először csak frontint irt fel, majd következő alkalommal elmeséltem, hogy lefekvéskor alvás előtt ijesztő arcok villannak be meg félálomban hangokat hallottam, ekkor felirta a ripedont, és hipnagóg hallucinációt irta rá és ehhez társultak alvásparalizisek is. Fél mg ripedont szedtem 2015 november 5-től folyamatosan február végéig, március elejéig. Decemberben volt a pszichológiai teszt karácsony előtti héten, akkor már beállt a gyógyszer, február végén jött ki az eredmény, hogy ez pszichózis. Sose hallucináltam ébren, napközben, a gyógyszerszedés alatt féltem a sötétben hazajönni meg olyan érzés volt, hogy követnek, Ilyen volt gyógyszerszedés előtt is közvetlenül de közel sem olyan erősen, a nagy családi veszekedés után kezdődött. A gyógyszer felerősitette. 2016 február végén gyógyszert akart váltani explemedre, ettől rosszul lettem, akkor megint ripedon majd március 17-én felirta az invegát 6 mg-ot, 19-én este vettem be, 20-án ébren sem tudtam maradni, visszatértünk megint a ripedonhoz. Mióta gyógyszerváltást akart azóta mindig féltem, hogy meghalok a gyógyszerektől és folyton a pulzusomat számoltam, ami akkor 100 körül volt. Gyógyszer nélkül meg normális. 2016 június 17-én eldobtam a gyógyszert, és utána már nem féltem sötétben, meg nem éeztem h figyelnek egyáltalán, az évek során el is felejtettem és minden a régi lett aztán, de most újra elővettem. Amikor éreztem h figyelnek, tudtam, hogy nincs igy, meg semmi se fog történni, mégis féltem. Nem értem az egészet. Hipnagóg hallucinációk időnként előfordul de nem ijesztőek, alvásparalizis is, de az pl mostanában nincs. Akkor ez most pszichózis volt? Ja és voltak gyilkos gondolatok is, de sosem gondoltam komolyan, csak mikor az agresszió rám jött, most már ez nincs. Irtam gyógyszerezve magamról, ezeket visszaolvastam, és magamra se ismertem, egyáltalán nem olyan vagyok amiket ott leirtam és tudom, hogy a gyógyszer miatt lettem olyan, mert csak akkor volt mikor gyógyszereztek.

Sosem voltam zárt osztályon


2018. dec. 16. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Nagyon nagy segítség lenne neked, hogy ha pszichoterápiára járnál. A pszichoterápia hosszútávon hatásos, a gyógyszer meg csak a tüneteket nyomja el. Egy szakemberrel meg kellene ezeket beszélni.
2018. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább szorongás ez!!!
2018. dec. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már nem áll fenn a probléma, újra a régi vagyok
2018. dec. 17. 05:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!