Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek ha már csak az...

Mit tegyek ha már csak az öngyilkosságot látom megoldásnak?

Figyelt kérdés

Le írom a tüneteimet,hogy miket tapasztalok saját magamon:

-Full zárkózottság: Egyáltalán nem megyek ki a lakásból.

-Számítógép/játék függőség: Nem tudok ezek nélkül meglenni, reggeltől estig játszok,ha ezek nincsenek a közelben,akkor elkap egy hatalmas pánikroham,vagy előjönnek az öngyilkossági gondolatok. Úgy érzem megőrülök.

-Depresszió: Általában semmit sem érzek,teljesen üresség tong bennem,teljesen közömbös vagyok már minden és mindenki iránt. Gyakran vannak olyan gondolataim,hogy "nincsen értelme az életemnek." "Jobb lenne ha meghalnék." A halál tudata/gondolata lenyugtat,hogy tényleg nincs semmi utána. Ha játszok valami játékkal,akkor ezek az érzések/gondolatok elmúlnak.

-Deperszonalizáció: Úgy érzem magam esténként mintha ki akarnék ugrani a testemből.

Nihilizmus világszemlélet: Semminek nincs értelme. Az életnek nincs értelme.

Már nincs kedvem pszichológusokhoz járni,nem mintha sokat segítenének,mert nem tudnak. Kórházban is voltam már,csak annyival lett más,hogy kaptam egy diagnózist. De ennyi. Nincs értelme tovább élnem,és szenvednem. Már teljesen lemondtam az orvosokról/gyógyszerekről,pszichológusokról. Semmit sem segítenek.



2018. dec. 20. 13:25
 1/6 anonim válasza:
63%

Figyu. Változtass. Itt a karácsony, a legjobb. Mindenki szabin lesz, pár napig csak egymással vannak elfoglalva az emberek. Biztosan van családod. Nyiss feléjük. Ha nincs, akkor is mozdulj ki. Menj sétálni, intézd el te a bevásárlást, csinálj valamit. A számítógépes játék nem élet. Ne csináld már, hogy ha az nincs, te meghalsz. Szerezz be egy kutyát, ha kell, a jószággal úgyis foglalkozni kell. Játszani vele, sétáltatni, stb. ÉLJ!!!

És a másik. Minden fejben dől el. Eleinte nehéz, de mindenben keresd a jó dolgokat. Akár abban is, hogy ha valami rosszul alakul.

2018. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%

Keress értelmet az életedben, valamit ami feltölt, ami boldoggá tesz. A gép csak még mélyebbre taszít.


Ha leírod, lerajzolod, lefested, kifaragod, -ha tudod hangszeren eljátszod amit érzel már előrébb vagy. De keress bármilyen hobbit, biztosan van amiben örömöd lelnéd. Ha ilyen magányos típus vagy akkor az előbbiek mind jók amit írtam, vagy én pl nő létemre nagyon szeretek egyedül csavarogni, fotózgatni a természetben az mindig feltölt. Ha szereted az állatokat legyél önkétes egy (vagy több) menhelyen, esetleg tényleg vegyél magadhoz egy kutyát vagy cicát, amelyiket jobban szereted. Ha emberekre is vágysz akkor keress olyan társaságot ami érdekel (vmilyen művészetit, túrázóst, segítőket, stb.)


És mindenképp nyiss legalább a szűk családod felé, mert biztosan fáj nekik látni hogy mit művelsz magaddal.


A halál nem old meg semmit, azzal csak a gyengeségedet ismered el, és ha van Karma akkor az egész életed megismétlődik. Ha Isten van akkor pedig szintén nem fog megdícsérni ilyen gyáva tettért.


Mások állítom hogy milliószor nagyobb problémával is igyekeznek boldogok lenni. Hidd el láttam már olyan életeket, családokat, akik nem tudom hogyan bírják, de mégis élni akarnak, és még boldogok is tudnak lenni.

2018. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzek...ha gondolod írj privátban, beszèljünk. Szèp napot!
2018. dec. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
ha gondolod, én szivesen beszélek veled! 16f :c
2018. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Velem is ez van, azzal a különbséggel, hogy van barátnőm, és van egy hobbim, amit itthon is tudok űzni. Igaz, a szerelm ad egy kis értelmet az életemnek, illetve a hobbim (zongorázás) arra jó, hogy ne őrüljek bele a depresszióba. Amúgy én is videojátékfüggő vagyok, és ha tehetem, ki sem mozdulok itthonról.

Sokan azt hiszik, hogy a depressziósok teljetetlenek, és nyafognak, mert nem felel meg nekik a helyzetük. Nos, ez nem így van, nem ettől függ a dolog, baromira nem. Az igazi depresszió egy agyi defekt, ami az életszínvonaltol akár teljesen független lehet. Ismerek olyat, aki csóró, minden szar megtörtént vele, mégis mindig feláll, életvidám, és szeret élni. Nekem tele a hűtő, fűtött nagy ház, xbox, tv, zongora és mégis utálok élni és minden nap egy küzdelem, egy értelmetlen, semmire nem jó lidérces szenvedés.

2018. dec. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A kérdésedben benne van a válasz is.
2018. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!