Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Impulzív kontroll zavarral...

Impulzív kontroll zavarral mit lehetne kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem tudok önkontrollt tartani,ha felidegesítenek,és emiatt neki tudnék menni bárkinek.
2018. dec. 22. 13:55
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem az, hogy impulzív vagy és az, hogy ennyire felidegesít valami az nem ugyanaz.


az impulzivitás szerintem nehéz dolog. ez az idegesedés szerintem könnyebb. ez utóbbinál használhat, ha megfigyeled magad, hogy mi történik itt, mert jó esély van rá, hogy igazából nem látod, hogy miért idegesedsz be és válsz agresszívnál. ezt nem fogod elhinni, de lehet, hogy valami félelem. És azért nehéz ez, mert nem látjuk, hogy ez igazából az, olyan, mint egy vakfolt. Szinte csak utólag veszi észre az ember, hogy az volt, amikor már megszokta az olyan helyzetet és már nem fél. Csak azt veszi észre, hogy már képes szabadon mozogni benne, ott ahol korábban korlátozva volt.


meg olyan dolgok, hogy valahogy bevan égve nagyon mereven, hogy milyennek kell lennie a dolgoknak. és az embereknek. és ha nem olyanok az elviselhetetnek valamiért. de szerintem ez is valami félelem féle. hogy nem azt kapom, amit kellene.


de ez is nehéz. de az impulziviás az még jobban. mert ha mondjuk nem idegesednél így be, akkor is ott maradhatna az impulzivitás, csak más ingerekre reagálnál így.


szerintem valami légzésgyakorlat segíthet pl. ha egy helyzetben jön ez az idegesség, ha kiakarnál törni belőle, maradj benne, és figyelj a légzésedre. és észre fogod venni, hogy nem árt neked a helyzet. nem tud ártani neked. ez csak valami illúzió volt.

2018. dec. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!