Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek milyen személyiség...

Szerintetek milyen személyiség vagyok? Ez egy személyiségzavar? Forduljak pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Le írom a tulajdonságokat,hát ha valaki segít nekem ebben:

-Szégyen: Szégyenlem magamat mások előtt,hogy biztosan én egy rossz ember vagyok,igazából ezt úgy rejtem el,hogy más embernek adom ki saját magamat,pl. Hogy jobbnak gondoljanak,és ez elmúlik egy időre.

-Mások hibáztatása: Észrevettem,hogy másokat hibáztatok,minden más hibája,ha én valamit elszúrok. pl. egy jó barátságot. Volt,hogy egy egész társadalmat hibáztattam,de magamnak sosem vallottam be,egyszerűen nem megy.

-Felelőségtől való menekülés: Ha valakit megbántok,akkor elmenekülök attól,hogy milyen károkat okozhatok neki,általában alkoholhoz nyúlok,ilyesmi szerekhez.

-Depresszió: Nem érdekel semmi ezen a világon,de tényleg semmi. Minden iránt közömbös vagyok.

-Agresszivítás: Sokszor vagyok agresszív, sokat verekedtem a suliban is.

-Impulzivítás: Amikor szerelmes voltam,és nagyon feszült lettem,akkor nem tudtam kontrollt tartani magamban.

-Társfüggőség vagy mi: Ugyan nem szerelemből,de nekem muszáj,hogy legyen valakim,aki foglalkozik velem,és a bajaimmal. Ha ez nincs,akkor szintén alkoholhoz nyúlok.

Elégedetlenség: Nem kaptam meg senkitől a szeretetet,főleg szülőktől,pl. Anyámtól,emiatt másoktól várom el,és ha nem kapom meg,akkor balhét provokálok ki.

-Innen jön a másik probléma,a konfliktus generálás: Folyamatosan veszekednem kell másokkal,hogy jól érezzem magamat,általában a középpontban vagyok,és szeretek ott is lenni. Szeretek emberekből reakciót kiváltani,így ez boldogsággal tölt el.

Együttérzés hiánya: Nincs bennem semmi együttérzés mások iránt,talán ezt az impulzivítás,és az agresszióm is mutatja.

-Gyermekkori traumák,és nemi erőszak átélése kiskoromban. Amit ugye senkinek se mondtam el. Mert szégyenlem.

-Mások megvádolása: Ezt a visszajelzést is megkaptam,hogy gyakran csinálom.

-Sértődöttség: Egyszerűen nem tudom elviselni,ha valaki megbánt,akkor besértődök.

-Duzzogás: Duzzogni szoktam,ha ignorál valaki,vagy nem figyel rám.

-Függőségek.


2018. dec. 25. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Részben nagynak tűnik az egod. Az empátia hiánya; azt is látom ebből, hogy csak azért vannak az ismerőseid, hogy a hátukon vigyenek, és ha baj történik, rájuk foghassad.
2018. dec. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ez a gyerekkori traumákra vezethető vissza.

Nem tűnik súlyosnak, akarattal tudod ezeket kontrollállni, és korrigálni. De ha úgy érzed, hogy egy pszichológus segíthet, akkor úgy is van! Az sosem árt.

2018. dec. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
túl sok húst eszel, irány a zöldségek!
2018. dec. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Borderline személyiségzavar
2018. dec. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Borderline de szerintem te már milliószor utánanéztél ennek :)
2018. dec. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!