Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bizok magamban,...

Miért nem bizok magamban, miért vagyok gátlásos? 18L

Figyelt kérdés

Még sosem volt pasim, mert én valahogyan túl félénk vagyok, nem merek beszélgetést kezdeményezni, állandóan attól félek, hogy beégek, valami hülyeséget mondok amivel megalázom magamat, vagy furcsának tartanak, nem úgy viselkedek, ahogy kéne. Egy idegen pasival véletlen szemkontaktustól is képes vagyok totálisan zavarba jönni és hülyén érezni magam, mert a belső hangom állandóan "lefújjog". Talán ennek köze lehet ahhoz, hogy gyerekkoromban apukám állandóan kritizálni, egy kedves szót, dicséretet nem mondott nekem, és emiatt mint személy, teljesen értéktelennek és selejtnek érzem magam, nincs önbizalmam. Sok éves terápiákon vagyok túl, pszichiátereknél, pszichológusoknál jártam, de a testemmel nem tudtam megbékélni. Amikor sovány voltam, akkor is gyűlöltem önmagam, persze akkor sokkal kihivóbb voltam a pasik számára és emiatt kellemetlenül is éreztem magam. Most meghíztam, és most meg azért nem érzem jól magam a bőrömben, mert hát persze én is vágynék a szexre, egy párkapcsolatra, viszont igy megvédem magam minden lehetőségtől, mert igy már kevesebb pasi néz rám. :)


Tudom, hogy a fejemben van a probléma és a gondolkodásomon kéne változtatni csak nem tudom, hogyan. Évek óta depressziós vagyok és önpusztitó életmódot folytatok. És elviselhetetlen dühöt érzek, bármi jót teszek magammal, mert úgy érzem, hogy én nem érdemlem meg.



2018. dec. 25. 15:02
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező; pont az utolsó bekezdésben írtad le a lényeget. Ezért nincs párod, és ezért nem tudsz önmagad lenni, mert depresszív állapotban vagy és kvázi tudatosan pusztítod magad. Hiszem azt, hogy mindennek van oka és következménye és ha a következményt likvidálni akarod, az okot kell megszüntetned. Miért érzed úgy, hogy apudnak igaza lenne abban, hogy csak rossz van benned? Miért ragadtál bele ebbe a ferdített ténybe? A hogyanra ez lenne a válasz, hogy diverzifikálnod kellene ezeket a gondolatokat és hagynod, hogy megismerjenek. Pozitív visszajelzésre van szükséged, de ha nem tárod ki a lelked és nem hagyod, hogy bárki is megismerjen, nem tudsz olyan visszajelzéseket kapni, mint amilyenre vágysz. Itt én nem párra gondolok, hanem bárkire, akiben bízni tudsz, aki előtt nem azzal játszmázol, hogy nem mondasz el valamit, mert beégsz, de közben meg valahogy mégis azt várnád, hogy kitalálja a gondolatod. Ismerj meg mást és ezzel ismerd meg önmagad!
2018. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy ez könnyű út. A legfontosabb megértened, hogy nincs olyan, hogy valaki szépnek, sikeresnek születik, vagy éppen szerencsétlennek. Szerintem túl sokat foglalkozol a külvilággal. Elsősorban magadban kellene szerethető dolgokat keresni, amire büszke vagy. Dagadt vagy? Mi lenne, ha kis kitartással elkezdenel ezen dolgozni? Rossz a hajad? Irány egy fodrász. Persze könnyebb pialni, drogozni, de azt kéne megérteni, hogy a saját boldogságod sajnos egyedül rajtad múlik, senki nem fog ebben segíteni. Mindenki pirulákat vár, vagy sok pénzt, jó faszikat, de ilyen szerintem nincs.
2018. dec. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!