Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnénk egy cukorfüggő...

Mit tehetnénk egy cukorfüggő családtagért?

Figyelt kérdés
Az anyósomnál pár éve diagnosztizáltak cukorbetegséget,azóta gyógyszereznie kell magát,de emellett sok cukrot fogyaszt és meg van győződve róla hogy igen is kell a cukor a szervezetnek.Én és párom igyekszünk egészséges életmódot folytatni ami neki nagyon nem tetszik,és már ott tartunk hogy engem hibáztat azért mert párom nem fogyaszt "elég" cukrot.Teljesen úgy viselkedik mint egy drogos aki rá akar venni hogy mi is kábítószerezzünk.(ennél jobban nem tudom megfogalmazni hogy milyen a viselkedése)Hogyan lehet egy ilyen ember gondolkodását megváltoztatni?Párom nem szeretné ha romlana az állapota és feljebb lépne a "diabétesz létrán".

#cukorbetegség #diaétesz
2018. dec. 27. 15:55
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden cselekvésünk arra irányul, hogy boldogságot szerezzünk magunknak, vagy másnak: ez utóbbitól ugyanis szintén mi leszünk boldogok. Fogyasztáshoz szokott világunkban pedig a legegyszerűbb fogyasztóként eufóriához jutni. Egyszerűbb, mint sportolni, barátokkal találkozni – mivel a barátokban is csalódunk néha, nem? – aktívan tenni azért, hogy a napi eufória-adagunkat bezsebeljük.


Részletek:

2018. dec. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!