Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már valaki borderline...

Volt már valaki borderline miatt a Pécsi Pszichiátriai és Pszichoterápiás Klinikán? Mi a vélemény a helyről?

Figyelt kérdés

Ajánlották nekem, hogy feküdjek be borderline miatt egy pszichoterápiás klinikára, viszont győri vagyok és ott nincs. Legközelebb Pesten van és Tündérhegyet ajánlották nagyon, viszont a városban nincsen ismerősöm.

Mivel pécsi vagyok eredetileg és ott van a családom ezért oda mennék inkább, de véleményt csak a pestiekről találok.

Valaki volt már ott? Vélemény?



2019. jan. 1. 15:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hasonló problémakörrel voltam Pécsett. Sajnos nem ajánlom.

Budapesten jobb az ellátás a SOTE-n, a Tündérhegyen és a Thalassa Házban!

2019. jan. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
Pécsen bunkó parasztok, lekezelőek....... Én biztos nem mennek Pécsre
2019. jan. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Tündérhegyet semmiképpen sem ajánlom. Én csak előzetes beszélgetésen voltam ott és úgy döntöttem nem fekszem be. Lekezelőek, durvák voltak az orvosok.


Később máshol voltam pszichiátrián, de nem vagyok benne biztos, hogy borderline esetén ez a legcélszerűbb. Főleg ha nem bírod a bezártságot és szabályokat. A pizsiden kívül semmi cuccod nem lehet, mindent oda kell adni a dokiknak és tőlük lehet kikérni, felügyelet mellett lehet használni. Még pulcsi sem lehet nálad, merthogy "abban ki lehet szökni" x') Bár az én elsődleges problémám az volt, hogy zombit csináltak a betegeikből, nekem is feleslegesen erős gyógyszereket adtak. Egyéni terápia 2 alkalommal volt 1,5 hónap alatt. Az, hogy ovis foglalakoztatókat csinálunk, hát, hogy is mondjam... nem segített.


Viszont ha arra vágysz, hogy nyugiban legyél, biztonságos környezetben, akkor jó ötlet befeküdni. Erre az egyre jó a pszichiátira. Senki se fog foltosra verni és rugdosni, nincs se főnök se szülők, akik számonkérnek. Egész nap el lehet szinezgetni, rajzolgatni. Egyedül az ápolóktól kell tartani, mert szerintük mindent tilos csinálni. Volt egy szobatársam, aki régebben bulímiával feküdt bent pszichiátrián, de már más problémája volt, amikor a szobatársam volt. Na őt csak nyitott ajtónál engedtek wc-zni és végignézték minden egyes alkalommal... :S Baromi kellemetlen volt az egész szitu.

2019. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!