Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tudnátok segíteni abban hogy...

Tudnátok segíteni abban hogy több önbizalmam legyen?

Figyelt kérdés

Sajnos körülbelül 1,5-2 éve nagyon rosszul érzem magam a bőrömben. Próbálkoztam már edzéssel, amit nagyon is szeretek,plusz már alapvetően is sportos testalkatom van. Azért edzek,hogy minél jobb alakom legyen (egyébként viszonylag meg vagyok elégedve az alkatommal/alakommal, bár valószínűleg az önbizalomhiány miatt kezd kialakulni egy rossz énképem, hiába nézek a tükörbe, és látom hogy vékony vagyok, és szeretek is felvenni olyan ruhákat amik ezt igazán kiemelik, egyszerűen úgy érzem amikor csak lehet, fogynom kell, és rettegek attól, hogy egyszer ebből komoly bajom is lehet.) Emellett borzasztóan "szeretethiányos" vagyok. Ne értsetek félre, érzem hogy a családom, és a barátaim szeretnek, és a barátaim nagyon is bíztatnak (a szüleimnek nem szeretek beszámolni majdhogynem semmiről sem.), de ezek mellett mégis annyira egyedül érzem magam. A baráti társaságomban mindenkinek volt/vagy éppen van barátja/barátnője, kivéve nekem. Egyfolytában harmadik keréknek érzem magamat, és ilyenkor inkább leülök valahova egyedül, amíg ők elvannak. Emiatt folyamatosan felteszem magamnak azt a kérdést, hogy ők miért érdemlik meg azt, hogy boldogak legyenek, és én pedig miért nem.

Bármiféle segítséget megfogadok, és meg is köszönök!

Akár életmódra vonatkozó tanácsokat, amik segíthetnek, hogy jobb közérzetem legyen.



2019. jan. 1. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Párkapcsolat kéne, sokat adna, önbizalmadat is helyre hozná és a szeretethiány megoldódna. Fogadd el magad, biztos jól nézhetsz ki mivel sportolsz, szerintem belülről kifele látod magad rosszul. Ne gondolkodj, próbálj ismerkedni. Az a bizonyos harmadik valaki sem leszel tovább.
2019. jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tudod egyáltalán, hogy milyen párra vágysz? Milyen férfi mellett lennél boldog? Meg tudod ezt fogalmazni?
2019. jan. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát most mondhatnám hogy igen, de valójában nem. Ezt azért mondom, mert például ez a helyzet váratlanul jött kb másfél éve: Megismertem egy srácot, aki azelőtt egy cseppet sem volt szimpatikus, de sokat beszélgettünk, és konkrétan fülig szerelmes lettem belé, vele ellentétben sajnos. Ekkor kezdődtek igazán ezek az érzések(bár nem csak ez volt az egyetlen kiváltó oka akkoriban). Szóval persze, le tudnám írni hogy igazán ki mellett érezném magam jól, de ezek csak vágyakozások, pontosan olyan embert úgy sem találnék.
2019. jan. 2. 23:10
 4/10 anonim ***** válasza:

De ha már megfogalmazod, sokkal könnyebb olyat találni, mintha a sötétben tapogatózik a másik fél is.


Azt úgysem tudod leírni, hogy mitől van meg benne az a plusz, amitől vonzódsz is hozzá, mert szimpatikus lehet valaki bizonyos tulajdonságoktól, közös érdeklődési körtől és leírható külső jellemzőktől is, ha ezeket leírod, az már ad egyfajta támpontot, hogy kik azok, akik esetleg szóba jöhetnek nálad.


Az ilyenekből (ha nem szabsz nagyon szigorú feltételeket) van több ezer csak az országban. Innentől pedig jöhet a második fázis, hogy kivel van meg a "kémia".

2019. jan. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Persze, nekem is van ideálom, csak sajnos ritkán találok ahhoz hasonló fiút, ha pedig találok is, nem lesz belőle semmi az esetek 95%ában sajnos (legtobbszor nem miattam). Pedig én próbálkozok, de azt látni, hogy összeszedem a bátorságom, tényleg próbálkozok, teszek lépéseket felé(jük) és csak a visszautasítást kapom. Pedig a legtöbb visszajelzés alapján szép, vékony, és magas lány vagyok.. Csak sajnos azt tapasztalom, hogy a fiúk az én koromban sajnos nagyon érettlenek még (persze tisztelet a kivételnek).
2019. jan. 3. 18:55
 6/10 anonim ***** válasza:

"ritkán találok ahhoz hasonló fiút"


Megint nem írtál semmi konkrétumot, de próbálok tovább haladni.


Mi az ideálod külsőre és belsőre?


"teszek lépéseket felé(jük)"


Milyen lépéseket?


"és csak a visszautasítást kapom."


Hogyan, milyen módon utasítanak vissza? Nem ugyanaz, hogy nem adsz megfelelő jeleket és nem sikerül kezdeményezésre bírnod vagy egyértelmű jeleket adsz, konkrétan kérdezel rá és arra kapod a visszautasítást.


"a fiúk az én koromban"


Hány éves vagy?

2019. jan. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem értem, hogy miért fontos leírnom, hogy milyen az ideálom, nem társkeresőzni jöttem ide, hanem tanácsokat kérni.


Igyekszem egyébként egy társaságba kerülni velük, közös barátokat szerezni, es így esetleg egyszer egy beszélgetésbe becsatlakozni. Ha ez nem igazán jön össze, általában írok neki egy üzenetet pl facebookon, és reménykedek hogy egyáltalán visszaír, sajnos sokszor előfordult hogy vissza sem írtak egy olyanra például hogy milyen napja volt, annak ellenére hogy azelőtt csak köszöntünk egymásnak.


16 éves vagyok.

2019. jan. 3. 19:15
 8/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ideálnak külsőre nem kell extrákat gondolni, barna szem, barna haj, amit igazán szeretek, de nyilván olyan is van hogy egy szőke srácot tartok helyesnek.
2019. jan. 3. 19:16
 9/10 anonim ***** válasza:

Hol vannak ezek a kétségbeesett, csinos lányok, mikor én keresek párt..?


Amúgy 16 éves vagy. Nyugi. Élvezd az életet. Nem a párkapcsolat a minden a te korodban. Sodródj az árral, tanulj, járj közösségbe Előbb utóbb észre sem veszed és kapcsolatban leszel.

Ja és ha azt mondják, hogy szép lány vagy, akkor HIDD EL ÉS TUDD, HOGY SZÉP VAGY! Nehogy már úgy legyél önbizalomhiányos, hogy közben dicsérnek.

2019. jan. 6. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nem társkeresőzni jöttem ide, hanem tanácsokat kérni."


Mert ha túlságosan magas a mérce, akkor a tanácsunk a pszichológus lenne, mert sanyargathatod életed végéig magad, akár még nagyobb plasztikai sebészhez is mehetsz, akinek most nem kellesz, annak akkor sem fogsz kelleni.


Te magad leírtad, hogy azt mondják, hogy szép vagy és nem csak a szüleid mondják, akiknek akkor is szép vagy, ha amúgy ronda.


De szerintem így látatlanban sincs veled semmi baj. Írtad, hogy magas vagy, az esetleg lehet, hogy te zárod ki a nálad alacsonyabbakat, így már sokaknak esélye sincs, hogy megismerjétek egymást. Vagy épp fordítva, a férfi érezné kényelmetlenül magát egy magasabb lány mellett (mert férfiben is van önértékelési zavaros).


A "Milyen napod volt?" kérdésekre meg sokan nem válaszolnak. Meg ennél komolyabbakra sem. Régebben én is rosszul éreztem magam, amikor egy-egy üzenetemet elolvasták és nem válaszoltak, vagy nem is olvasták el, de láttam, hogy aktívak, de ez sajnos egyre inkább népbetegség.


Én mindig mindenkinek szoktam válaszolni, pedig én aztán tényleg utálok chatelni és inkább a személyes kapcsolatokat szeretem. De sokan nem ilyenek és nem feltétlenül utálnak, egyszerűen csak gyökerek.

2019. jan. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!